Rewolucja w zespole Orlenu. Nowa nazwa trzymana w tajemnicy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Red Bull / Na zdjęciu: Daniel Ricciardo
Materiały prasowe / Red Bull / Na zdjęciu: Daniel Ricciardo
zdjęcie autora artykułu

Alpha Tauri, zespół F1 sponsorowany przez Orlen, czekają gruntowne zmiany. Ekipa należąca do Red Bulla ma znacząco poprawić swoje wyniki w sezonie 2024. Będzie mieć też nową nazwę, choć ta na razie trzymana jest w tajemnicy.

Za nami publikacja list startowych Formuły 1 na sezon 2024. Zwykle jest to pierwsza okazja, aby poznać oficjalnie nowe nazwy zespołów. Czasem jednak FIA zgadza się z przedstawieniem nazewnictwa ze względu na wymagania sponsorów. O ile w piątek dowiedzieliśmy się, że dotychczasowa Alfa Romeo będzie startować jako Stake F1 Team Kick Sauber, o tyle nadal nieznana jest nowa nazwa Alpha Tauri.

Zespół z Faenzy od przyszłego roku ma rywalizować jako Racing Bulls, ale jest to ciągle nieoficjalna wiadomość. Równocześnie ekipa ma znacznie bliżej współpracować z Red Bull Racing, co powinno znacząco poprawić jej rezultaty.

- Nasza tożsamość będzie taka, jaka była wcześniej w przypadku Toro Rosso. Ponownie zbliżymy się do rodziny Red Bulla. W nazwie pojawią się też inni partnerzy. Zmienimy nazwę zespołu, jej tożsamość, logo. Wszystko będzie nowe. Czeka nas całkowity relaunch i rebranding - powiedział ostatnio Peter Bayer, cytowany przez motorsport.com.

ZOBACZ WIDEO: Dzień z Mistrzem. Robert Kubica: "Dopóki ta pasja jest, będę to kontynuował"

- Nową nazwę i tożsamość zespołu wybrali akcjonariusze. Muszę ją jednak zachować dla siebie, nie mogę się nią z wami podzielić, co jest dość trudne - dodał dyrektor generalny zespołu z Faenzy.

Orlen nadal ma pozostać sponsorem drugiego zespołu Red Bulla, gdyż jego umowa obowiązuje również w sezonie 2024. Dodatkowo ekipa startująca dotąd jako Alpha Tauri zyska partnerów ze Stanów Zjednoczonych. - Mamy obecnie dobre notowania w USA, więc znaleźliśmy dwie firmy, które się lubią. Odbyliśmy bardzo, bardzo dobre spotkanie z dwoma, nowymi i dużymi partnerami - potwierdził Bayer.

- W pewnym sensie nasi nowi partnerzy natychmiast się zintegrowali. Rozmawialiśmy o tym, kiedy ogłosimy nasze partnerstwo i jak to zrobimy. Mówiliśmy, że jest moment publikacji listy startowej, że później jest prezentacja barw i malowania bolidu. Wtedy oni zaczęli swoją burzę mózgów, tak intensywną, że aż się przestraszyłem! Na pewno mają kilka ciekawych pomysłów - podsumował jeden z szefów Alpha Tauri.

Czytaj także: - "Michael jest inny". Istotne słowa o stanie Schumachera - To będzie nowy partner Kubicy. Chińczyk przed ogromną szansą

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy drugi zespół Red Bulla znacząco poprawi swoje wyniki w sezonie 2024?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)