Będzie przełom u polskiej nadziei? Kacper Sztuka zaczyna sezon w Europie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Dutch Photo Agency / Na zdjęciu: Kacper Sztuka
Materiały prasowe / Dutch Photo Agency / Na zdjęciu: Kacper Sztuka
zdjęcie autora artykułu

Po niemal dwóch miesiącach przerwy stawka Formuły 3 powraca do ścigania. Europejską część sezonu otworzy tor Imola, który jest szczególnym miejscem dla Kacpra Sztuki.

Autodromo Enzo e Dino Ferrari, bo tak brzmi pełna nazwa obiektu, to jedna z tych pozycji w kalendarzu, która wzbudza większe emocje. Z jednej strony, nitka toru w starym stylu, gdzie każdy błąd kosztuje, stanowi wyzwanie dla kierowców. Z drugiej - wiele wydarzeń, które kształtowały historię Formuły 1, rozgrywały się właśnie tutaj.

Ten tor to również ważne miejsce dla Kacpra Sztuki. Na Imoli odniósł pierwsze zwycięstwo w samochodach jednomiejscowych oraz po pierwszy raz testował bolid Formuły 3. Nietrudno więc zgadnąć, że dla Polaka to jeden z ulubionych obiektów.

- Wreszcie po długiej przerwie wracamy do rywalizacji i to od razu na szczególny dla mnie tor. Imola otworzy europejską część sezonu, której nie mogę się doczekać. To tutaj wygrywałem w Formule 4, a jesienią zeszłego roku po raz pierwszy testowałem samochód F3 - mówi kierowca MP Motorsport, który nie ma wątpliwości, że czeka go trudne wyzwanie.

ZOBACZ WIDEO: Szalony dzień zawodnika Grand Prix. O tym mogą nie wiedzieć kibice

- Przed nami wymagający weekend, w którym liczę, że wspólnie z zespołem zaprezentujemy się z dobrej strony. Kluczowe będę piątkowe kwalifikacje, dlatego warto śledzić rywalizację od samego początku w Viaplay. Dziękuję za wsparcie Red Bull Junior Program, Grupie Orlen oraz Extral Aluminium, dzięki którym mogę rywalizować w tym roku - dodaje 18-latek z Cieszyna.

Emocje związane z rywalizacją w F3 rozpoczną się w piątek (17 maja) o godz. 9.55. Wtedy przewidziano jedyną sesję treningową, w której udział wezmą Sztuka oraz jego rywale. Następnie o godz. 15.05 kierowcy przystąpią do kwalifikacji.

Sobota (18 maja) to wyścig sprint, który rozegrany zostanie o godz. 10.05. Zwieńczeniem weekendu będzie wyścig główny, który zaplanowano na niedzielę (19 maja) o godz. 8.30.

Czytaj także: - Oszukał śmierć. Po tym wypadku otrzymał drugie życie - Żona Schumachera nie miała wyboru. Majątek legendy F1 sprzedany

Źródło artykułu: WP SportoweFakty