Carlos Sainz Jr. domaga się miejsca w F1. "Zasługuję bardziej niż Verstappen"

Carlos Sainz Jr. chce za wszelką cenę znaleźć miejsce w bolidzie Toro Rosso na przyszły sezon Formuły 1. Hiszpan deklaruję, że w pełni zasłużył na debiut w królowej sportów motorowych.

Rafał Lichowicz
Carlos Sainz jr. został w tym sezonie najmłodszym w historii triumfatorem Formuły Renault 3.5, flagowej serii wyścigowej World Series by Renault. Hiszpan zakończył sezon z siedmioma zwycięstwami.
Syn byłego rajdowego mistrza świata wciąż nie wie jak potoczy się jego przyszłość, choć sam widzi siebie wyłącznie w bolidzie Formuły 1. - Myślę, że zasługuję na miejsce w Toro Rosso, a fotel kierowcy w wyścigowego w każdej innej serii niż F1 będzie mnie nudził - powiedział 20-latek.

Satelicki zespół Red Bulla, Toro Rosso posiada wciąż jedno wolne miejsce na sezon 2015. Posadę w drugim bolidzie otrzymał 17-letni Max Verstappen, który zajął w tym roku 3. miejsce w europejskiej Formule 3.

- Max był trzeci w mistrzostwach, które wygrał inny debiutant. Ja startowałem w wyższej kategorii. Zostałem najmłodszym w historii, który wygrał oraz pobił rekord zwycięstw i najszybszych okrążeń - zauważył Sainz.

- Jeśli Verstappen zasługuje na fotel w F1, to ja zasługuję na niego jeszcze bardziej - podsumował.

Max Verstappen: Silna psychika? G**** prawda!