Nico Rosberg najszybszy przed kwalifikacjami

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Zwycięstwem Nico Rosberga zakończyła się ostatnia w tym sezonie sesja treningowa podczas weekendu Grand Prix Formuły 1. Niemiec w finałowym treningu na torze Yas Marina pokonał Lewisa Hamiltona.

W tym artykule dowiesz się o:

Kierowcy Mercedesa kręcili swoje najlepsze czasy, podobnie jak większość stawki, w ostatnich 10 minutach porannej sobotniej sesji treningowej. Nico Rosberg najlepsze okrążenie na super miękkiej mieszance pokonał w czasie 1:41,424. [ad=rectangle]

Niemiec był lepszy o 0,369 sekundy od Lewisa Hamiltona, który zdominował oba piątkowe treningi na torze Yas Marina. Trzecie miejsce zajął zdobywca podium w ostatnim wyścigu o GP Brazylii, Felipe Massa. Brazylijczyk był gorszy od Rosberga o nieco ponad sekundę.

Czwarte miejsce wywalczył kończący swoją przygodę z Ferrari, Fernando Alonso. Hiszpan przez pierwszą część treningu był liderem tabeli najlepszych wyników po dobrym przejeździe na szybszej mieszance opon.

W pierwszej piątce znalazło się również miejsce dla Sebastiana Vettela. 4-krotny mistrz świata był lepszy o 0,1 sekundy od swojego partnera z zespołu  Daniela Ricciardo (7.miejsce).

Sobotnia sesja kwalifikacyjna na torze Yas Marina rozpocznie się o godzinie 14 czasu polskiego.