Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Renault rozmawiało o wykupie Force India

Francuski producent w dalszym ciągu szuka możliwości powrotu do Formuły 1 z fabrycznym zespołem. W Belgii przedstawiciele Renault rozmawiali oficjalnie z szefostwem Force India, jak donosi Autosport.
Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz

Francuski koncern od kilku miesięcy niesie się z zamiarem zmiany swojej aktywności w Formule 1. Na wokandę wrócił przede wszystkim temat powrót do fabrycznego teamu, podczas gdy obecnie Renault skupia się na produkcji i dostarczaniu silników dla swoich klientów.

Zdaniem mediów faworytem do przejęcia przez Renault jest w chwili obecnej Lotus, który powstał właśnie na bazie zamknięcia poprzedniego projektu F1 przez koncern z północnej Francji. Wcześniej dyskutowano także o przejęciu Toro Rosso. Podczas ostatniego weekendu w Belgii szef Force India  Vijay Mallya potwierdził, że również usłyszał propozycję ze strony Renault.

- Poinformowali mnie, że żadna decyzja nie została podjęta - powiedział Mallya. Szef i współwłaściciel indyjskiego zespołu miał okazję, by spotkać się w Belgii z Alainem Prostem, pełniącym rolę ambasadora i konsultanta Renault.

- Chcieli wiedzieć co myślę o sprzedaży akcji. Czy byłbym skłonny rozważyć rolę mniejszościowego udziałowca i jakie byłyby nasze aspiracje. Rozmawialiśmy ogólnie o ich pomyśle powrotu do fabrycznego zespołu i mojej wizji tego co jest możliwe, a co nie - stwierdził.

Mallaya dodał, że nie otrzymał oficjalnej oferty ze strony Renault, sugerując jednak, że francuska strona oczekuje odpowiedzi z jego strony. - Zapytali czy byłbym w stanie rozstać się z większościowym pakietem akcji. Powiedziałem, że w świetle potencjalnej oferty należy to rozważyć.

- Nie mam żadnej oficjalnej oferty na stole. Oni nie podjęli żadnej decyzji. To tylko wstępne rozmowy - dodał.

Renault opuściło Formułę 1 jako fabryczny zespół w 2011 roku. Ekipa Force India pojawiła się na padoku trzy lata wcześniej i występuje w mistrzostwa nieprzerwanie aż do dziś.

Nico Hulkenberg nie dla Haas F1 Team?

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
autosport.com

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×