Dwie twarze Kubicy i jego zespołu. "Zabrakło wiedzy"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Julien Delfosse / DPPI / Na zdjęciu: Robert Kubica
Materiały prasowe / Julien Delfosse / DPPI / Na zdjęciu: Robert Kubica
zdjęcie autora artykułu

Robert Kubica nie wypadł najlepiej w kwalifikacjach do wyścigu WEC na torze Spa-Francorchamps. Krakowianin wywalczył dopiero dziewiąte pole startowe. - To był dzień o dwóch twarzach - mówi Gabriele Marazzi, menedżer zespołu AF Corse.

W tym artykule dowiesz się o:

Załoga numer 83, z Robertem Kubicą na pokładzie, rozpocznie sobotni wyścig WEC dopiero z dziewiątej pozycji. To rozczarowujący rezultat, bo czwartkowe treningi pokazały, że 39-latek wraz z kolegami może myśleć o czołowych miejscach. Życie Polakowi i jego ekipie utrudniły problemy techniczne w piątkowej sesji.

Awaria hamulców sprawiła, że Ferrari z numerem 83 niemal w ogóle nie wyjechało na tor w jedynym piątkowym treningu. Miało to ogromny wpływ na postawę Kubicy w późniejszych kwalifikacjach.

- Przeżyliśmy dzień o dwóch twarzach. Z jednej strony jesteśmy bardzo zadowoleni, że po raz kolejny udało nam się dostać do finałowej części kwalifikacji. Wszystko dzięki doskonałej postawie Roberta, który uzyskał czwarty czas - mówi Gabriele Marazzi, menedżer AF Corse.

ZOBACZ WIDEO: Andrzej Lebiediew sprzedał restaurację. Zdradził powody

- Z drugiej strony, na pewno liczyliśmy na lepszą pozycję startową niż dziewiąta, z której przyjdzie nam rozpocząć wyścig w sobotę. Pierwsze rundy sezonu pokazały jednak, że wszystko może się zdarzyć. Dlatego jesteśmy skupieni na tym, aby jak najlepiej dopracować strategię zespołową - dodaje Marazzi.

Niezadowolony z piątkowego rezultatu jest też Kubica. - Oczywiście, że liczyłem na lepszy wynik. Zabrakło nam kilometrów, które straciliśmy w porannym treningu, przez co nie byliśmy w stanie odpowiednio się przygotować do kwalifikacji - mówi polski kierowca.

- W pierwszej części "czasówki" udało nam się dobrze zaprezentować, uzyskałem czwarty czas. Jednak później zabrakło nam wiedzy na temat opon z miękkiej mieszanki i moje okrążenie kwalifikacyjne nie było już tak dobre - podsumowuje krakowianin.

Wyścig 6h Spa-Francorchamps rozpocznie się w sobotę (11 maja) o godz. 13.00. Relacja na żywo w WP SportoweFakty.

Czytaj także: - Ultimatum dla kierowcy F1. Pod koniec maja oferta wygaśnie - Kubica chce pierwszej wygranej z Ferrari. "Nie mogę się doczekać"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty