KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Haas broni wielkich zespołów F1. "Zasługują na większą kasę"

Właściciel amerykańskiego teamu Formuły 1, Gene Haas nie popiera opinii większości mniejszych zespołów, które domagają się równego podziału pieniędzy z tytułu nagród od F1.

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Haas F1 Team Materiały prasowe / Haas F1 Team / Haas F1 Team
Oczekuje się, że po odsunięciu od władzy w Formule 1 Berniego Ecclestone, Liberty Media zmieni sposób dysponowania pieniędzy między zespołami, tak, aby był on bardziej sprawiedliwy niż w ostatnich latach.

Informacja ta została przyjęta pozytywnie przez większość teamów. Gorzej ma się sytuacja z największymi producentami jak Ferrari. Włosi od lat otrzymywali od F1 kwotę blisko 100 milionów dolarów tylko ze względu na swój historyczny status. W przyszłości suma ta ma zostać podzielona równo między wszystkich uczestników mistrzostw.

Zdaniem właściciela Haas F1 Team, niektóre zespoły nie zasługują jednak na dodatkowe pieniądze. - Mam wiele szacunku dla Mercedesa, Ferrari czy Red Bulla, ponieważ zainwestowali wiele w ten sport - powiedział Gene Haas. - Nie wyobrażam sobie jak mógłbym powiedzieć, że jako mniejszy zespół zasługuję na to, by dostawać więcej. Nigdy nie myślałem w ten sposób, nawet w NASCAR.

- Gdyby Formułę 1 reprezentowały takie zespoły jak Haas, Manor czy Sauber, to nikt nie oglądałby tych wyścigów. Ludzie przychodzą dla wielkich nazw. Jeśli myślisz o Ferrari, zespole, który jest tu od zawsze, to masz doskonały przykład kogoś, kto zyskał sławę właśnie dzięki wyścigom - kontynuował Haas.

- (...) Musimy być ostrożni, by nie zabrać pieniędzy tym, którzy na nie zasługują, a dać je ekipom, które w żaden sposób nie przysługują się promocji tego sportu. Naszym zadaniem jest pokazać, że potrafimy walczyć z najlepszymi. Jeśli to udowodnimy, to ludzie potraktują nas inaczej, zyskamy ich szacunek - podsumował właściciel jedynej w stawce stajni z bazą w Stanach Zjednoczonych.

ZOBACZ WIDEO Tego nie uczą na kursach prawa jazdy. Zobacz, jak sobie radzić w kryzysowych sytuacjach na drodze


Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot
Czy popierasz opinię właściciela Haas F1 Team?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
f1today.net
Komentarze (1)
 • Treevill Zgłoś komentarz
  Mam nadzieję że gościu mówi to szczerze a nie tylko z przypodobania się producentowi niektórych komponentów samochodu haas.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×