Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Stroll i Sirotkin garną się do Kubicy. "Chcą czerpać z jego doświadczenia"

Pierwsza część przedsezonowych testów Formuły 1 udowodniła, jak istotnym elementem teamu Williamsa jest Robert Kubica. Duet podstawowych kierowców zespołu chętnie korzysta z wiedzy Polaka.
Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Robert Kubica podczas testów w Barcelonie Materiały prasowe / Pirelli Media / Robert Kubica podczas testów w Barcelonie

Williams podczas pierwszej tury testów Formuły 1 w Barcelonie zdecydował się na podział obowiązków między trójkę kierowców. Oprócz duetu wyścigowego Lance Stroll - Siergiej Sirotkin, w stolicy Katalonii swój czas za kierownicą otrzymał również Robert Kubica.

Ze wskazówek Polaka odnośnie poprawek do samochodu pełną garścią czerpią inżynierowie Williamsa. Obecność Kubicy w padoku cieszy również młodych Strolla i Sirotkina, którzy często rozmawiają z kierowcą rozwojowym i testowym.

- Widzę jak obaj zbliżają się do niego, aby czerpać z jego doświadczenia - stwierdził szef zespołu inżynierii stajni z Grove Rob Smedley. - Robert jest szczęśliwy, że może być zaangażowany w zespół i przekazać nam swoją wiedzę. Wykona z nami sporo testów, co oznacza, że ma regularny wkład w rozwój samochodu. Całość stanowi dla mnie bardzo silny układ operacyjny.

Aby usprawnić działanie całego zespołu, Williams postanowił przydzielić po dwóch inżynierów wyścigowych dla swoich młodych kierowców. Lance Stroll będzie kontynuował współpracę z Jamesem Urwinem oraz Lucą Baldisserrim, który pomagał Kanadyjczykowi w czterech ostatnich wyścigach sezonu 2017.

Opiekę nad Sirotkinem weźmie z kolei Andrew Murdoch, ubiegłoroczny inżynier Felipe Massy. Brytyjczyk połączy siły z Paulem Williamsem, który pełnił dotychczas funkcję starszego aerodynamisty.

- Mamy dwóch młodych kierowców, a dla nas najważniejsze jest, aby informacje przez nich uzyskane były przetwarzane i udostępniane jak najszybciej zespołowi - podkreślił Smedley.

ZOBACZ WIDEO F1: Robert Kubica ma plan na testyOglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy wierzysz, że Robert Kubica zastąpi w trakcie sezonu jednego z kierowców Williamsa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Motorsport
Komentarze (6):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×