Ogromna szansa przed Tatianą Calderon. Kolumbijka przetestuje Saubera

Tatiana Calderon otrzyma możliwość przetestowania samochodu Alfa Romeo Sauber. 24-latka od zeszłego roku pełni funkcję kierowcy rozwojowego w ekipie z Hinwil.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Jean Todt (po lewej), Tatiana Calderon (po prawej) Newspix / HZ / Na zdjęciu: Jean Todt (po lewej), Tatiana Calderon (po prawej)
W zeszłym roku Tatiana Calderon została kierowcą rozwojowym Saubera, choć jej praca ograniczyła się jedynie do symulatora. 24-latka obowiązki w zespole z Hinwil łączyła z rywalizacją w GP3. W nadchodzącej kampanii współpraca będzie kontynuowana, a Kolumbijka awansuje nawet rangą do miana kierowcy testowego. Nie ujawniono jednak szczegółów jej pracy na rzecz Saubera.

W specjalnym komunikacie ekipa ze Szwajcarii zdradziła, że Calderon będzie w symulatorze wykonywać sesje treningowe oraz współpracować z inżynierami wyścigowymi podczas kilku weekendów Grand Prix.

- Przetestuję samochód F1, również starszy model. To są szczegóły, nad którymi ciągle pracujemy. Myślę jednak, że wszystko jest w moich rękach. Mam okazję, by pokazać zespołowi, że jestem w stanie zrobić krok naprzód. Zobaczymy co przyniesie przyszłość. Chcę dać z siebie wszystko, aby te drzwi pozostały dla mnie otwarte - powiedziała Calderon o możliwych testach.

Zwiększenie roli Calderon w Alfa Romeo Sauber zbiegnie się w czasie z trzecim sezonem startów w GP3.

- Tatiana to bardzo pracowita osoba. Zaimponowała zespołowi swoim skupieniem i pasją. Poczyniła znaczne postępy jako kierowcy. Rozwinęła nie tylko swoje zdolności mentalne, ale też fizyczne. Z niecierpliwością czekamy na jej pierwszy test z Alfa Romeo Sauber - powiedział Frederic Vasseur, szef teamu z Hinwil.

ZOBACZ WIDEO Wzruszony Witold Bańka do Jakuba Krzewiny: Jesteś przykładem dla nas wszystkich (WIDEO)
Czy w przyszłości zobaczymy kobietę w F1?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×