WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Nowe przepisy w F1 zatwierdzone. Williams ma powody do zadowolenia

Zespoły Formuły 1 ostatecznie potwierdziły regulacje dotyczące aerodynamiki na sezon 2019. Porozumienie w tej sprawie zostanie podpisane przy okazji spotkania Grupy Strategicznej. Dojdzie do niego 4 lipca. Z takiego obrotu spraw cieszy się Williams.
Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Materiały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Siergiej Sirotkin na torze

Pomysł dotyczący zmian w aerodynamice samochodów forsowały FIA i Liberty Media, bowiem ma on poprawić jakość ścigania w Formule 1. Niektóre zespoły były jednak przeciwne nowym regulacjom, bo wiążą się one z kosztami i koniecznością opracowywania nowych elementów na ledwie dwa sezony. Już w roku 2021 zaczną bowiem obowiązywać nowe przepisy w królowej motorsportu.

Ostatecznie udało się osiągnąć porozumienie, które potwierdzili dyrektorzy techniczni ekip na spotkaniu Technicznej Grupy Roboczej, do którego doszło w zeszłym tygodniu. Teraz ustalenia musi zatwierdzić Grupa Strategiczna, co jest tylko formalnością.

- Zespoły chciały wiedzieć, co się dzieje i myślę, że współpraca dobrze się układała. Potrzebowaliśmy pewnych udoskonaleń i to się udało osiągnąć. Myślę, że każdy zdaje sobie sprawę z tego, że nie chcemy żyć w niepewności. Wszystko zostało załatwione - powiedział Ross Brawn, dyrektor sportowy F1.

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Małowiejski: Możemy wiedzieć o Japonii wszystko, ale najważniejsze jak sami zagramy

Brytyjczyk zdradził, że nowe regulacje będą nie tylko przydatne w kontekście opracowywania kolejnych zmian, do których ma dojść w roku 2021. Był to też test tego, jak może wyglądać współpraca FIA, Liberty Media oraz wszystkich zespołów. - Zmierzamy we właściwym kierunku. Nowe reguły zapewnią nam lepszą informację zwrotną na temat koncepcji, którą realizujemy. Ostatecznie to FIA tworzy regulamin i musi nadzorować takie sytuacje. Taka jest ich rola i odpowiedzialność - dodał Brawn.

Jedną z nielicznych ekip, która mocno wspierała pomysł zmian w aerodynamice był Williams. - Myślę, że wszystko jest już zatwierdzone. Wierzę w moc przepisów, które zostaną przekazane Grupie Strategicznej 4 lipca. Poświęciliśmy sporo czasu i wykonaliśmy ogrom pracy, aby się spotkać i ustalić to wszystko. Teraz możemy nad tym pracować - powiedział Paddy Lowe, dyrektor techniczny zespołu z Grove.

Czy zmiany w aerodynamice uczynią F1 ciekawszą?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
motorsport.com

Komentarze (1):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Paweł75... 0
  Co to da ? To i tak sport tak "emocjonujący" jak flaki z olejem. Ale do usypiania akurat :)
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×