KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Wraca temat konfliktów w Ferrari. Przyszłość Maurizio Arrivabene niepewna

W Ferrari miało dochodzić do tarć między Maurizio Arrivabene a Mattią Binotto. Media donosiły, że konflikt został zażegnany, a szef zespołu otrzymał do podpisania nowy kontrakt. Tak się jednak nie stało i przyszłość Arrivabene nadal jest niepewna.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Maurizio Arrivabene Materiały prasowe / Ferrari / Na zdjęciu: Maurizio Arrivabene
Według włoskich mediów, Mattia Binotto był szykowany przez Sergio Marchionne na nowego szefa zespołu. Zmiana władzy była planowana na rok 2019. Nagła śmierć prezydenta Ferrari, do której doszło w lipcu, zmieniła sytuację. Z powrotem zaczęły rosnąć wpływy Maurizio Arrivabene, co doprowadziło do konfliktu na linii szef zespołu - dyrektor techniczny.

- Zróbmy to raz, a porządnie. Plotki o odejściu Mattii są fake newsem. Ktoś wypuszcza je po to, by zdestabilizować zespół. Tworzy się problemy tam, gdzie ich nie ma. Nie zamierzam więcej komentować takich fake newsów - mówił w listopadzie Arrivabene.

Wtedy też w padoku dało się słyszeć głosy, że relacje Arrivabene i Binotto uległy ociepleniu, a dotychczasowy szef zespołu otrzymał do podpisania nowy kontrakt.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 98. Włodzimierz Zientarski porównał dramat syna do walki Roberta Kubicy

Najnowsze wieści z Włoch są jednak inne. Nowy kontrakt Arrivabene nadal nie został podpisany, a najbliższy miesiąc ma być kluczowy dla losów szefa Ferrari. O jego przyszłości mają zadecydować najważniejsze osoby w Maranello - prezydent John Elkann, wiceprezydent Piero Ferrari i dyrektor generalny Louis Camilleri.

"Relacje między Arrivabene a Binotto osiągnęły poziom dna. Praktycznie ze sobą nie rozmawiają. Niestabilna sytuacja, w jakiej znalazł się zespół, nie wpływa dobrze na przygotowania Ferrari do sezonu 2019" - czytamy w "La Gazetta dello Sport".

Wcześniej Arrivabene odrzucił ofertę pracy na stanowisku menedżera w Juventusie Turyn. Narastający konflikt w Ferrari sprawił za to, że Binotto nie może narzekać na brak zainteresowania ze strony innych zespołów. Ofertę pracy złożył mu Mercedes, który chce osłabić najgroźniejszego rywala.

- Gdyby Binotto opuścił Ferrari, które robi wszystko, by go zatrzymać, byłby to ogromny cios dla zespołu. Podważyłby całą pracę wykonaną w tym roku. Miałoby to ogromny wpływ na wydarzenia w roku 2019 - twierdzi dziennikarz Nestor Morosini.

To właśnie Binotto jest ojcem sukcesu, jakim było odrodzenie się Ferrari w ostatnich miesiącach. Włoch zrewolucjonizował dział techniczny w Maranello, a wprowadzone przez niego pomysły sprawiły, że model SF71H dogonił poziomem samochód Mercedesa.Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy Maurizio Arrivabene powinien stracić stanowisko szefa Ferrari?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
La Gazetta dello Sport
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×