F1: GP Brazylii. Rekord świata Red Bulla. Pit stop Roberta Kubicy na drugim miejscu

Red Bull ustanowił nowy rekord świata pod względem szybkości pit-stopa. Znowu z dobrej strony pokazał się Williams, w którym jeździ Robert Kubica.

Robert Czykiel
Max Verstappen na polach startowych Materiały prasowe / Red Bull / Na zdjęciu: Max Verstappen na polach startowych
Za nami kolejny emocjonujący weekend w Formule 1. Grand Prix Brazylii wygrał Max Verstappen, który jeździ w zespole Red Bull Racing. Robert Kubica był szesnasty, ale Polak został ukarany karnymi punktami i sekundami, bo był bliski uderzenia w zwycięzcę wyścigu w alei serwisowej.

F1: GP Brazylii. Robert Kubica na 16. miejscu. Zwycięstwo Maxa Verstappena na Interlagos, kompromitacja Ferrari >>

To właśnie ci dwaj kierowcy znaleźli się na szczycie rankingu na najszybszy pit-stop, który prowadzi DHL. Klasyfikację wygrał Red Bull, który z czasem 1,82 sek. ustanowił nowy rekord świata.

Pit-stop Kubicy trwał znacznie dłużej, ale Williams i tak może być zadowolony, bo zajął także trzecie miejsce. Zespół polskiego kierowcy jest jednym z najlepszych w tym elemencie.

F1: GP Brazylii. Williams nie komentuje incydentu z udziałem Roberta Kubicy. "Możemy uznać wyścig za udany" >>

W klasyfikacji generalnej DHL Fastest Pit Stop Award prowadzi Red Bull z 479 punktami. Drugi Williams traci 52 punkty, a na ostatnim stopniu podium znajduje się Ferrari (305 punktów).

Czy Kubica słusznie został ukarany po GP Brazylii?