W tym artykule dowiesz się o:
Wielkie otwarcie w urodziny
Ferrari otworzyło wystawę dotyczącą Michaela Schumachera 3 stycznia. Dokładnie wtedy, kiedy Niemiec obchodził swoje 50. urodziny. W jednym miejscu zebrane zostały wszystkie samochody, którymi startował, a także kaski i inne przedmioty związane z legendą Formuły 1.
Sam Schumacher nie pojawił się we Włoszech. Wciąż nie wiadomo, w jakim stanie zdrowia znajduje się zawodnik po nieszczęśliwym wypadku z 2013 roku. Od tamtych feralnych wydarzeń Niemiec ani razu nie pojawił się publicznie, nie ma nawet pewności czy jest w stanie cokolwiek powiedzieć.
Żywa legenda
Michael Schumacher to absolutna legenda marki z Maranello. Niemiec zdobywał dla Ferrari między innymi pięć tytułów mistrza świata z rzędu. Miało to miejsce w latach 2000-2004. W barwach włoskiej ekipy Schumacher zakończył także karierę wyścigową po raz pierwszy, a było to w 2006 roku.
W historii wyścigowej Niemca nie brakowało również kontrowersji, ale w związku z jego stanem zdrowia dziś mało kto wspomina trudne sytuacje z jego długoletniej kariery.
ZOBACZ WIDEO: Przygoński jednym z faworytów na Dakarze. "Ma ogromne doświadczenie i spokój"
Najlepszy kierowca w historii
Michael Schumacher to najlepszy kierowca w historii Ferrari. Przed rozpoczęciem współpracy z Niemcem, Włosi czekali na tytuł od 1979 roku. Czasy jazdy Schumachera to dla ekipy z Maranello najlepsze lata.
Schumacher dopracował również współprace pomiędzy kierowcami w swojej ekipie. Żądał wręcz, aby zawodnicy podzieleni byli na numer jeden i dwa w zespole.
Gwiazda nie tylko Ferrari
Niemiec startując w Formule 1 bił rekordy w sposób imponujący. Zdobył on siedem tytułów mistrza świata, wygrywając 91 wyścigów i 155 razy stając na podium.
Takie wyniki powodują, że Schumacher przewodzi klasyfikacji wszech czasów, jeśli chodzi o ilość zwycięstw w pojedynczych wyścigach.
Nie zapominał o drodze
Michael Schumacher pomagał też przy tworzeniu samochodów przeznaczonych do użytku drogowego. Chodzi o 430 Scuderia z 2007 roku i Ferrari California z 2008 roku.
Niemiec po zakończeniu kariery w Formule 1 intensywnie testował auta na drogę. Schumacher doradzał inżynierom między innymi w kwestii udoskonalania skrzyń biegów, kontroli trakcji czy prowadzenia.
Wystawa pełna rarytasów
Rarytasem dla kibiców jest model F310 z roku 1996, w którym Schumacher wygrał trzy wyścigi w swoim debiucie w barwach Ferrari, po tym, jak trafił do zespołu po startach w Benettonie.
W Maranello podziwiać można także legendarny bolid "Alba Rossa", który w 2000 roku zdobył wraz z Schumacherem tytuł mistrza świata po 21 latach oczekiwania Ferrari na zwycięstwo wśród kierowców.
Fundacja dba o pamięć
Wystawę zorganizowano we współpracy z fundacją Michaela Schumachera "Keep Fighting", która powstała po jego fatalnym wypadku. Ludzie zaangażowani w jej działanie dbają o to, by nie zapomniano o Niemcu. Prowadzą oni między innymi muzeum w Kolonii, poświęcone niemieckiemu mistrzowi.
Fundacja "Keep Fighting", prowadzona w imieniu Michaela Schumachera powstała pod wpływem inspiracji jedną z jego wypowiedzi, podczas której sportowiec zaznaczył, że człowiek nigdy nie powinien się poddawać i powinien walczyć do końca, nawet jeśli jest tylko minimalna szansa na zwycięstwo.