Detronizacja w STATSCORE Futsal Ekstraklasie! Jest nowy mistrz!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe /  / Na zdjęciu: drużyna Piasta Gliwice w futsalu
Materiały prasowe / / Na zdjęciu: drużyna Piasta Gliwice w futsalu

Na kolejkę przed zakończeniem sezonu STATSCORE Futsal Ekstraklasy poznaliśmy mistrza Polski. Po wygranej we własnej hali nad Rekordem 5:2, po pierwszy w historii po tytuł sięgnął Piast Gliwice.

Na kolejkę przed końcem rozgrywek STATSCORE Futsal Ekstraklasy poznaliśmy nowego mistrza Polski. Został nim, po raz pierwszy w historii, Piast.

Kup i oglądaj w WP Pilot mecze STATSCORE Futsal Ekstraklasy!

Potyczka w Gliwicach była zwieńczeniem pięknego sezonu, który za tydzień zakończy się. Do spotkania z pozycji lidera przystępował Piast, Rekord tracił do gospodarzy dwa punkty i musiał zwyciężyć.

Wynik gry otworzyli miejscowi, którzy gola zdobyli w 12. minucie. Urzędujący mistrzowie Polski wyrównali dwie minuty później. Na trafienie bielszczan dwoma bramkami odpowiedzieli gliwiczanie i na przerwę zeszli z dwubramkową przewagą.

Chwilę po zmianie stron Piast odjechał Rekordowi na trzy gole. Wydawało się, że jest po emocjach. Bielszczanie grali do końca. W 33. minucie drugą bramkę w spotkaniu zdobył Sebastian Leszczak.

Goście postawili wszystko na jedną kartę, potrzebowali trzech goli. Jednak świetnie między słupkami zachowywał się Michał Widuch. Gospodarze przetrwali trudne chwile, w ostatniej minucie zdobyli piątą bramkę i po końcowej syrenie w Gliwicach rozpoczęło się świętowanie historycznego, pierwszego mistrzostwa Polski dla Piasta w piłce halowej.

W drugim niedzielnym spotkaniu Red Devils Chojnice zremisował z Dremanem Opole Komprachcice 3:3.

Ostatnia kolejka STATSCORE Futsal Ekstraklasy w najbliższy weekend. Spotkania można oglądać na platformie WP Pilot. Następny sezon rozpocznie się we wrześniu.

Piast Gliwice - Rekord Bielsko-Biała 5:2 (3:1) Śmiałkowski 12', Mrowiec 16', Cadini 19', 40', Bruno 21' - Leszczak 14', 33'

Red Devils Chojnice - Dreman Opole Komprachcice 3:3 (0:1) Świtoń 27', 35', Pastars 40' - Lutecki 6', 33', 37'

16.Górnik Polkowice291374:1744 1 24

Czytaj także: W STATSCORE Futsal Ekstraklasie poznaliśmy trzeciego spadkowicza W lidze futsalu wkrótce wszystko się rozstrzygnie. "Dotrwaliśmy do meczu z Piastem"

Oglądasz mecze STATSCORE Futsal Ekstraklasy?