Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Jedna drużyna nie dostała licencji, druga liczy na cud. "Czy mamy na to szansę?"

Gredar Fit-Morning Futsal Brzeg nie przystąpi do rozgrywek Statscore Futsal Ekstraklasy 2022/2023. To sprawia, że na najwyższy poziom wrócić może Team Lębork. Nie wiadomo jednak, czy tak się stanie.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
futsaliści LSSS Team Lębork Materiały prasowe / AZS UG Futsal / Na zdjęciu: futsaliści LSSS Team Lębork
Przedstawiciele LSSS Teamu Lębork zareagowali już na problemy Gredaru Fit-Morning Futsal Brzeg. "W przyszłym sezonie nie zobaczymy tej drużyny w rozgrywkach FE. Wielka to szkoda, bowiem zawodnicy Gredaru wywalczyli utrzymanie swoją grą na parkiecie. Nam się to nie udało - pomimo walki do samego końca. Pogodziliśmy się z tym faktem i złożyliśmy wniosek na grę w 1. lidze PLF" - napisano w oświadczeniu.

Następnie zauważono, że brak licencji dla ekipy z Brzegu sprawia, że Team teoretycznie ma furtkę do powrotu na najwyższy polski poziom rozgrywkowy. Czy z niej skorzysta? "Trudne pytanie" - zaznaczono w komunikacie.

"Udział w rozgrywkach na tym poziomie wiąże się z odpowiednim przygotowaniem organizacyjnym, zabezpieczeniem finansowym i kadrą zawodników na wysokim poziomie" - napisano nieco później.

ZOBACZ WIDEO: Kulisy meczu Polska - Iran: gorąco w hali, zimno pod prysznicem | #PODSIATKĄ - VLOG Z KADRY #02

Chęci w Lęborku są, ale to za mało. Nie ma bowiem na razie wystarczających środków. "Bez powiększenia grona sponsorów lub pozyskania sponsora tytularnego - który wziąłbym na swoje barki ciężar utrzymania drużyny - nasz akces do rozgrywek nie ma sensu" - tłumaczą działacze Teamu.

"Nie ukrywamy: liczymy na cud. Na cud, który pozwoli dalej realizować nasze marzenie o grze w Futsal Ekstraklasie. Mało tego - ten cud musi się zrealizować jak najszybciej, bowiem kalendarz jest nieubłagany" - podkreślono w oświadczeniu.

"Oprócz znaczących wydatków związanych z przystąpieniem do rozgrywek FE (opłata startowa) oraz spółki Futsal Ekstraklasa sp. z o. o. (objęcie udziałów), musielibyśmy znacząco wzmocnić kadrę zespołu i jak najszybciej rozpocząć przygotowania do gry. Czy mamy na to szansę?" - zapytano pod koniec komunikatu.

Mecze Statscore Futsal Ekstraklasy w sezonie 2021/2022 można było oglądać na platformie WP Pilot.

Czytaj także:
> Przełom w Chojnicach. Kibice tylko na to czekali
> Futsal Leszno odsłonił kolejne karty. Oni postanowili zostać na pokładzie


Oglądaj NA ŻYWO mecze STATSCORE Futsal Ekstraklasy!

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×