Wysoka forma pierwszej czwórki. W STATSCORE Futsal Ekstraklasie bez zmian?

Już niespełna dwa tygodnie pozostały do rozpoczęcia sezonu STATSCORE Futsal Ekstraklasy. Pierwsza czwórka poprzednich rozgrywek w meczach sparingowych nie dała szans rywalom.

Michał Piegza
mecz Rekordu Bielsko-Biała WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: mecz Rekordu Bielsko-Biała
Futsaliści STATSCORE Futsal Ekstraklasa na ostatniej prostej przed rozpoczęciem sezonu ligowego. Za nami kilka gier kontrolnych.

Kup i oglądaj w WP Pilot mecze STATSCORE Futsal Ekstraklasy!

Kolejne mecz wygrał mistrz Polski Piast. Gliwiczanie w potyczce z beniaminkiem ligi Widzewem strzelać zaczęli dopiero po przerwie. W 2. połowie padło pięć goli. Potyczka zakończyła się wygraną faworyta 5:0.

Pięć bramek zdobył także wicemistrz Polski Rekord. Bielszczanie walczyli towarzysko ze słowacką drużyną Copyleaders Prievidza. Po 1. połowie w spotkaniu był remis 1:1, w 2. połowie Rekord udowodnił swoją wyższość zwyciężając 5:2.

Dwa mecze za sobą mają brązowi medaliści Constract Lubawa. Zespół zremisował z Legią Warszawa 5:5 i 7:2 pokonał inny zespół ze stolicy AZS UW Darkomp Wilanów.

Piętnaście bramek padło w meczu GI Malepszy Arth Soft Leszno z 4. drużyną poprzedniego sezonu Dremanem. Otwarty futsal zakończył się wygraną zespołu z Opola 9:6.

Piast Gliwice - Widzew Łódź 5:0 (0:0)
Piórkowski (2), Pegacha (2), Cadini.

Rekord Bielsko-Biała - Copyleaders Prievidza 5:2 (1:1)
Krzempek 12', Budniak 24', Ferreira 33', 34', Surmiak 35' - Bundavica 7', Zatović 27'.

Constract Lubawa - Legia Warszawa 5:5

Constract Lubawa - AZS UW Darkomp Wilanów 7:2
Bramki dla Constractu: Kaniewski (2), bramka samobójcza, Otero, Dmochewicz (3).

GI Malepszy Arth Soft Leszno - Dreman Opole Komprachcice 6:9 (2:4)
Douglas, Wolan (2), Żmiwskij, Konopacki, Gomes - Felipe, Parra (4), Lutecki, Szypczyński (2) Blank.

Sezon 2022/23 rozpocznie się w ostatni weekend sierpnia. Mecze w zakończonych rozgrywkach STATSCORE Futsal Ekstraklasy można było oglądać na platformie WP Pilot.

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy! (link sponsorowany)