Klasyk dla wicemistrza. Dramatyczna końcówka w Białymstoku

W Futsal Ekstraklasie rozpoczęła się 4. kolejka. Sporo emocji było w Białymstoku. W Chorzowie w klasyku ligi sensacji nie było, Rekord Bielsko-Biała pokonał Clearex.

Michał Piegza
mecz Rekordu Bielsko-Biała WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: mecz Rekordu Bielsko-Biała
Po przerwie na mecz reprezentacji Polski do gry wrócili zawodnicy Futsal Ekstraklasy. W sobotę rozpoczęła się 4. kolejka.

W trwającym sezonie Futsal Ekstraklasy transmisje tylko w WP Pilot!

Największą uwagę wzbudzał mecz najbardziej utytułowanych drużyn w Polsce. W Chorzowie Clearex, do czasu kiedy miał siły, starał się przeciwstawiać Rekordowi. Do przerwy bielszczanie prowadzili 2:1, ale po zmianie stron odjechali gospodarzom zwyciężając 6:2.

Clearex cały czas czeka na pierwsze punkty w sezonie, natomiast Rekord może pochwalić się ich kompletem.

Tyle samo punktów co bielszczanie, ale jedno spotkanie rozegrane więcej, ma także GI Malepszy Arth Soft. W sobotę lesznianie nie dali szans Akademikom z Warszawy pokonując rywala 4:1. AZS Darkomp Wilanów, podobnie jak Clearex, czeka na pierwsze zdobycze w sezonie.

Po pewne trzy punkty sięgnął Dreman. Opolanie gościli beniaminka AZS UŚ Katowice. Akademicy w potyczce nie mieli większych szans. Gospodarze stopniowo powiększali prowadzenie. W meczu było już 4:0, wówczas katowiczanie uratowali honor.

W Białymstoku blisko kolejnego zwycięstwa był beniaminek BSF ABJ Bochnia. Goście prowadzili ze Słonecznym Stokiem w 33. minucie 3:1. Wówczas gospodarze złapali kontakt bramkowy, a w ostatniej minuty uratowali remis.

Dokończenie 4. kolejki w niedzielę. Mecze w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy na żywo oraz z odtworzenia można oglądać na platformie WP Pilot.