Problemy mistrza Polski tylko do przerwy. Zaskakująca decyzja działaczy Clearexu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / STATSCORE Futsal Ekstraklasa/Wojciech Dobrzyński / Na zdęciu: Andrzej Szłapa

W Futsal Ekstraklasie odrobiono zaległości z 1. kolejki. Swoje spotkanie z Red Devils Chojnice wygrał Piast Gliwice. Ze stanowiskiem trenera Clearexu Chorzów pożegnał się Andrzej Szłapa.

Środek tygodnia, w Futsal Ekstraklasie nudy nie było. Ze stanowiskiem trenera Clearexu Chorzów pożegnał się Andrzej Szłapa. 5-krotni mistrzowie Polski przegrali w sezonie pierwsze trzy mecze.

W trwającym sezonie Futsal Ekstraklasy transmisje tylko w WP Pilot!

Z kolei w Gliwicach odrobiono ligowe zaległości. Do przerwy pachniało niespodzianką. Mistrz Polski Piast przegrywał z Red Devils Chojnice 0:2.

Do tej pory goście w dwóch spotkaniach stracili jedną bramkę. Wydawało się, że gliwiczan w 2. połowie czekać będzie trudne zadanie. Tymczasem drużyna Orlando Duarte zaimponowała skutecznością zdobywając osiem bramek i wygrywając ostatecznie 8:2.

5. kolejka rozgrywana będzie od piątku do niedzieli. Mecze w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy na żywo oraz z odtworzenia można oglądać na platformie WP Pilot.

Piast Gliwice - Red Devils Chojnice 8:2 (0:2) Fidersek 26', 36', Pegacha 28', Mrowiec 31', Vinicius 32', Graça 32', Bugański 35', Bertoline 40' - Kokoladze 5', Fernando 17'