Już tylko jeden zespół bez punktów. Ciasno w grze o play-off

W sobotę rozegrano pięć meczów w ramach 5. kolejki Futsal Ekstraklasy. Trzy drużyny zdobyły pierwsze punkty w sezonie. Na premierowe wciąż czeka Clearex Chorzów.

Michał Piegza
drużyna Clearexu Chorzów Materiały prasowe / Na zdjęciu: drużyna Clearexu Chorzów
Po sobotnich spotkaniach w Futsal Ekstraklasie bez punktów jest już tylko jedna drużyna. Clearex Chorzów to, obok Rekordu Bielsko-Biała, najbardziej utytułowany zespół w Polsce.

W trwającym sezonie Futsal Ekstraklasy transmisje tylko w WP Pilot!

Początek sezonu 5-krotni mistrzowie Polski mają fatalny. W środku tygodnia z klubem rozstał się trener Andrzej Szłapa. W sobotę w Bochni Clearex do przerwy remisował 1:1. Po zmianie stron wszystko się posypało i beniaminek wygrał 6:1.

Po porażce z ligowym nowicjuszem Clearex spadł na ostatnie miejsce w Futsal Ekstraklasie. Wszystko przez to, że pierwsze punkty w sezonie zdobyły trzy drużyny. W Katowicach AZS UŚ zremisował 2:2 z Legią Warszawa. Z kolei AZS UW Darkomp Wilanów niespodziewanie urwał punkty Dremanowi Opole Komprachcice. Potyczka zakończyła się remisem 2:2.

Po dwóch remisach 3:3 FC Reiter Toruń po raz trzeci stracił trzy gole, ale zdobył ich sześć. Dzięki temu pokonał Słoneczny Stok Jagiellonię Białystok 6:3. Wysoko wygrał Red Dragons, który w Łodzi 5:1 pokonał beniaminka Widzew.

Po pierwszych kolejkach sezonu w tabeli Futsal Ekstraklasy jest bardzo ciasno. To pokazuje, że walka o udział w play-off zapowiada się niezwykle interesująco. Miejsc jest osiem, chętnych do gry o medale dużo więcej.

Dokończenie 5. kolejki w niedzielę. Mecze w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy na żywo oraz z odtworzenia można oglądać na platformie WP Pilot.