Liga Mistrzów: wymarzony początek Piasta Gliwice

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: mecz Piasta Gliwice
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: mecz Piasta Gliwice

Piast Gliwice w Main Round Lidze Mistrzów ma za sobą pierwszy mecz podczas turnieju w Kosowie. Mistrzowie Polski 6:1 pokonali najlepszy zespół Białorusi, Stolicę Mińsk.

Udanie w II rundę Ligi Mistrzów wszedł mistrz Polski w futsal, Piast. Gliwiczanie w Main Round, turnieju rozgrywanego w Kosowie, rywalizowali z mistrzem Białorusi, Stolicą Mińsk.

Do przerwy goli w spotkaniu nie było. Po zmianie stron podopieczni Orlando Duarte ruszyli do ataku i w dwanaście minut zdobyli cztery bramki. Rywale odpowiedzieli jedną, ale w 36. minucie Piast ponownie odskoczył na pięć trafień.

Zwieńczeniem wygranej było trafienie Breno Bertoline, który uderzył z własnego pola karnego do pustej bramki Stolicy.

Piast zwyciężył 6:1 i ze spokojem może obserwować wieczorne spotkanie w grupie, w którym gospodarze turnieju Liqeni Drenas zmierzą się z duńskim Jaergersborg Futsal.

W środę o godzinie 20 rywalem gliwiczan będzie mistrz Kosowa. Trzeci mecz w Main Round Piast rozegra w piątek.

Piast Gliwice - Stolica Mińsk 6:1 (0:0) Pegacha 23', 36', Lazaretti 24', 27', 32', Bertoline 38 - Ławor 34'

Skład Piasta Gliwice: Kyryło Cypun - Bruno Graca, Marek Bugański, Miguel Pegacha, Matej Fidersek oraz Michał Widuch i Mateusz Mrowiec, Dominik Śmiałkowski, Breno Bertoline, Vinicius Lazaretti, Vinicius Teixeira, Rafael Cadini, Sebastian Szadurski, Maciej Mazur.