Bez niespodzianek na początek zmagań play-off w Fogo Futsal Ekstraklasie

Trzy dni po zakończeniu fazy zasadniczej Fogo Futsal Ekstraklasy drużyny rozpoczęły rywalizację w play-off. W pierwszych dwóch potyczkach nie było niespodzianek. Swoje spotkania wygrali faworyci.

Michał Piegza
Zawodnicy Constractu Lubawa są głównym kandydatem do mistrzostwa Polski Materiały prasowe / Paweł Jakubowski / Zawodnicy Constractu Lubawa są głównym kandydatem do mistrzostwa Polski
Rozpoczęła się faza finałowa w Fogo Futsal Ekstraklasie. We wtorek na parkiety wyszły dwa najlepsze zespoły fazy zasadniczej, które mierzyły się na boiskach rywali z 7. i 8. drużyną sezonu.

W trwającym sezonie Fogo Futsal Ekstraklasy transmisje meczów do zobaczenia w Pilot WP!

W meczach nie było niespodzianek. Zawodnicy FC Reiter Toruń długo byli równorzędnym rywalem dla Rekordu. Bielszczanie otworzyli wynik spotkania, w 6. minucie. W 12. torunianie wyrównali, ale chwilę później goście ponownie prowadzili.

Po przerwie FC Reiter raz jeszcze doszedł bielszczan (2:2). Wszyscy zgromadzeni w hali i obserwujący relację na Pilot WP, zastanawiali się czy będzie konieczna dogrywka. Nic z tych rzeczy. Od 30. minuty rozpoczął się odjazd gości, którzy wygrali ostatecznie 6:2.

Inny przebieg miała potyczka w Opolu, w której Constract szybko ustawił sobie spotkanie z Dremanem. Do przerwy padł jedna bramka, po zmianie stron lubawianie powiększali prowadzenie. Gospodarze dopiero w końcówce uratowali honor. Goście zwyciężyli 4:2 i są o jedną wygraną od półfinału.

FC Reiter Toruń - Rekord Bielsko-Biała 2:6 (1:2)
Szczepaniak 12', Gallego 24' - Zastawnik 6', Rakić 13', 38', Ferreira 30', Surmiak 31', Spychalski (sam.) 33'

Stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw): 0:1.

Dreman Opole Komprachcice - Constract Lubawa 2:4 (0:1)
Felipe 37', Błank 39' - Silva 5', 29', Lemos 27', Kriezel 37'

Kolejne potyczki ćwierćfinałowe play-off już w środę, natomiast potyczki numer dwa rozegrane zostaną w sobotę oraz ewentualnie niedzielę. Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy na żywo oraz z odtworzenia będzie można oglądać na platformie Pilot WP.

Najefektowniejsi w 29. kolejce Fogo Futsal Ekstraklasy (wideo)