Rozczarowanie Rekordu Bielsko-Biała. "Musimy wrócić silniejsi"

Po utracie przed rokiem mistrzostwa Polski, w sezonie 2022/23 tytuł miał wrócić do Bielska-Biała. Wszystko zawaliło się na ostatniej prostej. Rekord w finale play-off okazał się słabszy od Constractu Lubawa.

Michał Piegza
Michał Piegza
Chus Lopez Materiały prasowe / Rekord Bielsko-Biała / Na zdjęciu: Chus Lopez
Nie tak Rekord Bielsko-Biała wyobrażał sobie finisz sezonu Fogo Futsal Ekstraklasy. Po wygraniu fazy zasadniczej i pewnym awansie do finału, w decydujących potyczkach lepszy okazał się Constract. Lubawianie sprawę mistrzostwa rozstrzygnęli w trzech meczach.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy z sezonu 2022/2023 można oglądać w bibliotece platformy Pilot WP.

Po przegranej w poniedziałkowej potyczce bielszczanie nie kryli rozczarowania. - Nie chcemy być na 2. miejscu, ale niewiele możemy z tym zrobić. Wcześniej zdobyliśmy Puchar Polski, Superpuchar, wygraliśmy fazę zasadniczą. Prezentowaliśmy ofensywny styl gry. Trzeba szukać pozytywów - stwierdził Chus Lopez, w rozmowie z TV Futsal Ekstraklasa.

- Musimy przeanalizować, dlaczego nie wygraliśmy ligi. W historii jesteśmy najlepsi w Polsce, więc brak tytuł to dla nas jest porażka. Musimy wrócić silniejsi -  dodał szkoleniowiec. - Sezon był bardzo dobry. Wygraliśmy fazę zasadniczą, niestety najważniejsze potyczki przegraliśmy - podsumował zawodnik Rekordu Michał Marek.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Miss Euro szaleje! "Mamba na koniec"

Po raz drugi bielszczanie muszą się zadowolić srebrnym medalem. Po wcześniejszych pięciu tytułach z rzędu, kolejny brak złota, to duże rozczarowanie. Warto podkreślić, że w dziesiątym sezonie z rzędu Rekord, najbardziej utytułowany klub w Polsce, zakończył rozgrywki na podium.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy z sezonu 2022/2023 można oglądać w bibliotece platformy Pilot WP.

Czytaj także:
Oddali mistrzostwo, ale nie narzekają. "Ten medal trzeba szanować"
Poznaliśmy mistrza Polski Fogo Futsal Ekstraklasy! Historyczny triumf

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy!

Rekord Bielsko-Biała w kolejnym sezonie zostanie mistrzem Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×