Futsal: ważna wygrana FC Toruń

Wicelider ekstraklasy FC Toruń dopiero w końcówce meczu z Acaną Orłem Jelcz zdobył gola na wagę wygranej 2:1. Zespół gospodarzy do fazy finałowej najprawdopodobniej przystąpi z 2. miejsca.

Michał Piegza
piłkarze podczas meczu Pogoń 04 Szczecin - Clearex Chorzów Newspix / KRZYSZTOF CICHOMSKI / Na zdjęciu: piłkarze podczas meczu Pogoń 04 Szczecin - Clearex Chorzów
Beniaminek ekstraklasy futsalu Acana Orzeł Jelcz złapał zadyszkę. Zespół długo był postrachem dla najlepszych, ale ostatnio zaczyna się coraz częściej potykać w meczach z drużynami z czołówki ligi.

W piątek Orzeł przegrał z wiceliderem FC Toruń 2:1. Gospodarze pod koniec 1. połowy objęli prowadzenie, ale chwilę po zmianie stron goście wyrównali. Decydujący cios zespół FC zadał na niewiele ponad dwie minuty przed końcową syreną.

Dzięki wygranej torunianie umocnili się na pozycji wicelidera. Dokończenie kolejki w sobotę.

FC Toruń - Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice 2:1 (1:0)