Futsal: wygrana Rekordu Bielsko-Biała w meczu kolejki. Akademicy z Katowic wciąż czarują

W najciekawszym meczu 3. kolejki górą Rekord, który 6:3 pokonał Clearex. W tabeli wciąż prowadzi jednak rewelacyjny w sezonie AZS UŚ Katowice.

Michał Piegza
drużyna Rekordu Bielsko-Biała Newspix / MACIEJ GILEWSKI / 058sport.pl / Na zdjęciu: drużyna Rekordu Bielsko-Biała
AZS UŚ Katowice wciąż zaskakuje. Akademicy wygrali po raz trzeci w sezonie. Na zakończenie 3. serii pokonali w derbach Piast Gliwice aż 3:0 i wciąż prowadzą w tabeli. Poniedziałkowy rywal zamyka klasyfikację.

Więcej emocji spodziewano się w Bielsku-Białej w potyczce kandydatów do mistrzostwa. Jednak tylko Rekord rozpoczął rozgrywki zgodnie z planem. Już w 1. kolejce potknął się Clearex, który przegrał mecz. W 2. serii chorzowianie wygrali, ale w poniedziałek ponownie zeszli z parkietu pokonani. Mistrzowie Polski w potyczce prowadzili już 3:0. Goście przed przerwą złapali kontakt bramkowy.

Po zmianie stron w 32. minucie Clearex wyrównał. Chorzowianie z remisu cieszyli przez niespełna trzy minuty. W krótkim czasie Rekord zdobył dwie bramki, a w końcowych sekundach dołożył kolejną.

Piast Gliwice - AZS Uniwersytet Śląski Katowice 0:3 (0:0)