Udany rewanż Piasta. Mistrz nie zatrzymuje się. Zespół ze stolicy zgubił pierwsze punkty

W niedzielę zakończyła się 3. kolejka Statscore Futsal Ekstraklasy. Po kolejne zwycięstwa sięgnęły zespoły Rekordu Bielsko-Biała i Piasta Gliwice. Pierwsze punkty w rozgrywkach zgubił AZS UW Darkomp Wilanów.

Michał Piegza
zespół Rekordu Bielsko-Biała WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: zespół Rekordu Bielsko-Biała
W najciekawszym niedzielnym meczu górą Rekord. Bielszczanie we własnej hali 6:2 pokonali AZS UW Drakomp Wilanów.

Goście długo mieli nadzieje na nawiązanie walki z bielszczanami. Rekord w końcu odjechał rywalom na dwa gole, a w końcówce dołożył jeszcze kolejne dwa trafienia.

Gospodarze i goście do tej pory wygrali obydwa swoje spotkania. Po bezpośrednim starciu kompletem "oczek" legitymują się już tylko bielszczanie.

Kup i oglądaj w WP Pilot mecze STATSCORE Futsal Ekstraklasy!

Dziewięć punktów w trzech meczach zdobył Piast. Gliwiczanie chcieli zrewanżować się zespołowi Red Dragons za porażkę w finale rozgrywek o Puchar Polski. Udało im się to. Piast wygrał 2:1, decydującą bramkę zdobył w ostatniej minucie.

Po pierwsze trzy punkty w sezonie sięgnął beniaminek AZS UG Gdańsk. Zespół po zaciętym boju pokonał LSSS Lębork 5:4. Do przerwy padł tylko jeden gol, futsaliści rozstrzelali się po zmianie stron.

Po raz drugi w rozgrywkach triumfował Dream Opole Komprachcice, który pokonał 2:0 GI Malepszy Futsal Leszno. Dzięki trzem punktom Dreman w tabeli awansował na 6. miejsce.

Red Dragons Pniewy - Piast Gliwice 1:2 (1:1)
Kostecki 32 - Sebastian Szadurski 13, 40'

Dreman Opole Komprachcice - GI Malepszy Futsal Leszno 2:0 (1:0)
Lutecki 9', Binicius 38'

AZS UG Futsal - LSSS Team Lębork 5:4 (1:0)
Wardowski 8', 29', Martins 24', Łapigrowski (sam.) 24', Kreft 36' - Davidson 32', 33', Gomes 32', Sammut 38'

Rekord Bielsko-Biała - AZS UW Darkomp Wilanów 6:2 (1:1) Budniak 13', Henrique 23', Marek 25', Leszczak 27', 40', Kubik 39' - Klaus 3', 28'

16. Górnik Polkowice 3 0 4:20 0 0 3

Czytaj także: Statscore Futsal Ekstraklasa. Legia Warszawa wciąż zaskakuje. Rehabiltacja Clearexu Chorzów Znamy zdobywcę Superpucharu Polski w futsalu. Jest niespodzianka ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: kapitalny gol w wykonaniu kobiety! Bramkarka nie mogła nic zrobić

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy! (link sponsorowany)
Rekord Bielsko-Biała obroni mistrzostwo Polski?