Beniaminek znów zlany! Zacięte mecze w Białymstoku i Lęborku

Rekord Bielsko-Biała nadal pozostaje niepokonany i otwiera tabelę Statscore Futsal Ekstraklasy. Na drugim krańcu tkwi Górnik Polkowice, który znów dostał srogą lekcję futsalu.

Mateusz Domański
Zdjęcie z meczu Górnik Polkowice - AZS UW Darkomp Wilanów Materiały prasowe / Tomasz Szulc / Zdjęcie z meczu Górnik Polkowice - AZS UW Darkomp Wilanów
Górnik Polkowice bez przełamania. Beniaminek rozgrywek odnotował czwartą porażkę. Tym razem polkowiczanie ponieśli srogą klęskę w starciu z Dremanem Opole Komprachcice - aż 3:9. Choć początek spotkania był wymianą ciosów, później gospodarze odskoczyli i kontrolowali mecz.

Gorycz porażki w piątek przełknęli również futsaliści GI Malepszy Futsal Leszno. Drużyna z Wielkopolski przegrała przed własną publicznością 1:5 z Piastem Gliwice. O wszystkim zadecydowała druga połowa, w której gliwiczanie spisali się zdecydowanie lepiej.

Do zaciętego widowiska doszło w Białymstoku. Po sporych emocjach tamtejszy MOKS Słoneczny Stok rozprawił się z drużyną Red Dragons Pniewy. Białostoczanie kiepsko weszli w ten mecz, bo już w 4. minucie przegrywali 0:2. Później jednak nabrali wiatru w żagle, co pozwoliło im na zwycięstwo 5:4.

Niemałych emocji dostarczyło tez starcie w Lęborku. Miejscowy LSSS Team Lębork postawił się mistrzowi Polski. Rekordowi Bielsko-Biała na pewno nie pomogło to, że w 22. minucie czerwoną kartkę obejrzał jeden z liderów zespołu Paweł Budniak. Ostatecznie bielszczanie odnotowali piąte zwycięstwo w tym sezonie - tym razem 4:2.

4. kolejka Statscore Futsal Ekstraklasa - piątkowe mecze:

Dreman Opole Komprachcice - Górnik Polkowice 9:3 (5:2)
Ivanov 2' 22', Lonza 4', 17', Lutecki 8', Silva 8', Szypczyński 23', 33', Opatowski 32' - Ciupka 4', 31', Olszewski 5'

GI Malepszy Futsal Leszno - Piast Gliwice 1:5 (1:1)
Olszak 15' - Pinto 1', Pietruszko 21' (sam.), Dasaiev 24', 39', Baklanov 35'

MOKS Słoneczny Stok Białystok - Red Dragons Pniewy 5:4 (1:2)
Gryko 7', 26', 36', Łabieniec 32', 39' (kar.) - Strożuk 2', 22', Pautiak 4', Błaszyk 38'

LSSS Team Lębork - Rekord Bielsko Biała 2:4 (0:2) Davidson 29', Łapigrowski 31' - Leszczak 13', Matheus 17', Rakic 28', Popławski 38'