Kryzys wicemistrzów Polski? "To było jedno wielkie szaleństwo"

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: mecz Constractu Lubawa
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: mecz Constractu Lubawa

Nie tak wyobrażali sobie wicemistrzowie Polski z Constractu Lubawa ostatnie dwa mecze. Do tej pory niepokonana drużyna w STATSCORE Futsal Ekstraklasie przegrała dwa razy i zaczyna tracić dystans do lidera.

W tym artykule dowiesz się o:

To trudny czas dla wicemistrzów Polski Constractu Lubawa. Drużyna w pierwszych dziewięciu kolejkach nie przegrała w STATSCORE Futsal Ekstraklasie meczu. Następnie, w przeciągu kilku dni, doznała dwóch porażek.

Kup i oglądaj w WP Pilot mecze STATSCORE Futsal Ekstraklasy!

Spore pretensje do swoich podopiecznych miał po niedzielnej porażce 5:8 z GI Malepszy Futsalem Leszno trener Dawid Grubalski.

- Mam wrażenie, że my i Leszno nie wiedzieliśmy, co robiliśmy na boisku. To było jedno wielkie szaleństwo, z obu stron. O wyniku decydowała przypadkowość - denerwował się szkoleniowiec Constractu. - Nic ze strony rywala nas nie zaskoczyło. Graliśmy tak jak potrafiliśmy, ale byliśmy za słabi i przegraliśmy - dodał.

Przyczyn porażki starał się szukać kapitan lubawian Paweł Kaniewski. - Nie wyszliśmy na 2. połowę. Popełnialiśmy błędy jak juniorzy. Pierwsza połowa była dobra, ale co z tego. Mecz trwa dwa razy po dwadzieścia minut. Goście niczym nas nie zaskoczyli, może bardziej chcieli wygrać. Nie rozumiem, dlaczego tak słabo zagraliśmy - stwierdził.

Po dwóch porażkach z rzędu Constract do lidera Piasta Gliwice traci pięć punktów. - Musimy mentalnie się odbudować. Fizycznie dajemy radę. Problem jest w głowie. Podobnie było w meczu z Rekordem, gdzie źle zagraliśmy w 1. połowie - powiedział Kaniewski.

Przed Constractem kolejny trudny mecz. W sobotę zespól zagra u siebie z Clearexem Chorzów i na pewno nie będzie to dla lubawian łatwa przeprawa. To spotkanie, podobnie jak inne w 12. kolejce, będzie można zobaczyć na platformie WP Pilot.

16.Górnik Polkowice11424:731 1 9

Czytaj także: Ogromne emocje w meczu lidera. Co się stało z Constractem Lubawa? Ucieczka zawodnika Constractu. Dzieje się w klasyfikacji strzelców STATSCORE Futsal Ekstraklasy