Ważny czas dla mistrza. "Nic się samo nie wydarzy"

Mistrz Polski w futsalu Rekord Bielsko-Biała mały kryzys ma już za sobą? Przekonamy się o tym wkrótce. Przed drużyną ważne spotkania. Zespół może odrobić straty do lidera.

Michał Piegza
mecz Rekordu Bielsko-Biała Materiały prasowe / Na zdjęciu: mecz Rekordu Bielsko-Biała
Pierwsza część rozgrywek w STATSCORE Futsal Ekstraklasie wchodzi w decydująca fazę.

Wciąż nie wiemy, która z drużyn zostanie liderem na półmetku. Na razie prowadzi Piast Gliwice, ale przewaga nad Rekordem Bielsko-Biała wkrótce może stopnieć.

Kup i oglądaj w WP Pilot mecze STATSCORE Futsal Ekstraklasy!

Mistrzowie Polski po małym kryzysie wyraźnie ustabilizowali formę. W 12. kolejce bielszczanie 9:2 pokonali Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg.

- Zagraliśmy dobrze. Mamy swoje problemy w obronie, stąd też rywale mieli sytuacje. Gramy nowym systemem. Drużyna musi zrozumieć to jak chcemy grać. Nic się samo nie wydarzy, na to potrzeba czasu - powiedział po meczu szkoleniowiec Rekordu Jesus Lopes Garcia w rozmowie z STATSCORE Futsal TV.-  Zdobyliśmy dziewięć goli, a mogło ich być nawet 5-6 więcej - dodał.

Szkoleniowiec jest świadomy, że końcówka roku będzie niezwykle ważna dla drużyny, która w na przełomie października i listopada miała dołek formy. - Mentalnie musimy inaczej nastawiać się na mecze. Trzeba kontynuować to, co ostatnio zaczęliśmy robić.
Mamy najlepszych zawodników w Polsce i to udowodnimy. Przed nami ważne mecze z Clearexem i Piastem - stwierdził Garcia. Wcześniej bielszczan czeka wyjazdowa potyczka z Red Dragons Pniewy.

Następna kolejka ligowa już w najbliższy weekend. Mecze można oglądać na platformie WP Pilot.