Trzy gole w ostatniej minucie. Nieprawdopodobny mecz w Lęborku

Takie rzeczy, nawet w STATSCORE Futsal Ekstraklasie, dzieją się niezbyt często. O meczu w Lęborku pomiędzy LSSS Team i Red Devils Chojnice będzie się mówiło jeszcze długo.

Michał Piegza
mecz AZS UW DARKOMP Wilanów - LSSS Team Lębork WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: mecz AZS UW DARKOMP Wilanów - LSSS Team Lębork
Wydarzenia w meczu w Lęborku przyćmiły wszystko to, co działo się w niedzielę na pozostałych parkietach STATSCORE Futsal Ekstraklasy.

Kup i oglądaj w WP Pilot mecze STATSCORE Futsal Ekstraklasy!

Zespoły LSSS Team Lębork i Red Devils Chojnice walczą o utrzymanie. W związku z tym bezpośrednie starcie były bardzo ważne dla obu ekip.

Do przerwy padł tylko jeden gol, zdobyli go gospodarze. Po przerwie gracze z Lęborka systematycznie odjeżdżali Czerwonym Diabłom.

W 40. minucie było 5:2 dla miejscowych. Na 37 sekund przed końcem trzeciego gola zdobyli goście. Wiele wskazywało na to, że było to trafienie na otarcie łez. Jednak, kiedy chwilę później Red Devils złapał kontakt bramkowy, na parkiecie zrobiło się bardzo nerwowo. Chojniczanie rzucili się do ataku i na sześć sekund przed końcem Petro Seniuk wyrównał! Miejscowi byli w szoku, goście wpadli w małą euforię.

Do końca grano także na innych parkietach. Także w ostatniej minucie gola zdobył Dreman Opole Komprachcice. Trafienie dało gospodarzom wygraną 2:1 z MOKS-em Słoneczny Stok Białystok.

Ze zwycięstwem nie miał problemów lider. Piast Gliwice 11:1 rozgromił w Polkowicach beniaminka Górnika i ponownie ma nad Rekordem pięć punktów przewagi, ale jeden mecz rozegrany więcej.

W kolejny weekend rozegrana zostanie 13. kolejka. Mecze można oglądać na platformie WP Pilot.

Wyniki niedzielnych spotkań STATSCORE Futsal Ekstraklasy:

GI Malepszy Futsal Leszno - AZS UW Darkomp Wilanów 2:1 (0:1)
Kąkol 24', Lisowski 37' - Rabiej 5'

AZS UG Futsal - Red Dragons Pniewy 3:4 (2:1)
Domżalski 4', 24', Pawicki 14' - Pautiak 8', 24', Roj 35', Błaszyk 37'

Górnik Polkowice - Piast Gliwice 1:11 (0:5)
Biały 30' - Mrowiec 1', 8', 27', Czech 12', Cadini 16', Szadurski 18', Wilk 26', Zatović 28', Baklanovs 36', 36', 40'

LSSS Team Lębork - Red Devils Chojnice 5:5 (1:0)
Gomes 5', 38', 38', Witkowski 30', Łapigrowski 32' - Nehela 21', 31', Świtoń 40', Ossorio 40', Seniuk 40'

Dreman Opole Komprachcice - MOKS Słoneczny Stok Białystok 2:1 (1:1) Lutecki 18', Vini 40' - Jackiewicz 5'