Heroiczna walka o utrzymanie w STATSCORE Futsal Ekstraklasie

Pasjonująco zapowiada się walka nie tylko o mistrzostwo Polski w STATSCORE Futsal Ekstraklasie, ale także o utrzymanie. Na dole tabeli wciąż mamy jeden znak zapytania.

Michał Piegza
drużyna Clearexu Chorzów Materiały prasowe / Na zdjęciu: drużyna Clearexu Chorzów
W STATSCORE Futsal Ekstraklasie coraz bliżej ostatecznych rozstrzygnięć. Wciąż nie znamy odpowiedzi na dwa pytania.

Kup i oglądaj w WP Pilot mecze STATSCORE Futsal Ekstraklasy!

W sobotę swoje zrobił wicelider Rekord. Bielszczanie skromnie, ale pokonali 2:1 w Brzegu Gredar Fit-Morning Futsal i ze spokojem mogą przygotowywać się do zaległej potyczki z Clearexem, a także oczekiwać na niedzielną potyczkę Piasta.

Ważny punkt wyrwał rywalom walczący o utrzymanie zespół z Chorzowa. Clearex w potyczce z Constractem Lubawa chwilę przed przerwą objął prowadzenie, ale goście momentalnie wyrównali.

Po zmianie stron lubawianie zdobyli dwa gole i wydawało się, że zwyciężą. Clearex walczył do końca. W 39. minucie kontaktową bramkę po składnej akcji zdobył Szymon Cichy. Ten sam zawodnik na jedenaście sekund przed końcem uderzył z rzutu wolnego i piłka między nogami bramkarza wpadła do bramki. Wydarty faworytowi punkt może być dla chorzowian warty utrzymania w STATSCORE Futsal Ekstraklasie.

Po raz pierwszy od lutego po trzy punkty sięgnął AZS UW Darkomp Wilanów, który 7:4 ograł we własnej hali GI Malepszy Futsal Leszno. Ważne spotkanie przegrał za to MOKS Słoneczny Stok Białystok. Z Podlasia z kompletem punktów, po wygranej 7:4, wyjechał Dreman Opole, co gospodarzy stawia w trudnej sytuacji na finiszu sezonu.

Dokończenie 27. kolejki w niedzielę. Spotkania można oglądać na platformie WP Pilot.

AZS UW Darkomp Wilanów - GI Malepszy Futsal Leszno 7:4 (2:1)
Klaus 16', 18', 23', Lifanow 21', Pikiewicz 29', 35', Wielgat 30' - Wojciechowski 11', 39', Lisowski 27', 36'

FC Reiter Toruń -Legia Warszawa 5:3 (3:0)
Mikołajewicz 3', 39', Mrówczyński 12', 12', Spychalski 35 - Krzysztof Jarosz 26, Allanzin 27, Mateusz Olczak 40

MOKS Słoneczny Stok Białystok - Dreman Opole Komprachcice 3:7 (1:2)
Skiepko 16', 25', Gryko 40' - Iwanow 18', Glinka 20', Lutecki 27', Fernandes 31', Lach 33', Luiz 37', Vinicius 38'

Gredar Fit-Morning Futsal Brzeg - Rekord Bielsko-Biała 1:2 (0:1)
Makowski 40' - Budniak 5', Leszczak 36'

Clearex Chorzów - Constract Lubawa 3:3 (1:1) Brocki 20', Cichy 39', 40' - Kriezel 20', Luan 29', 32'