Olbrzymi sukces Polki. A ma dopiero 15 lat!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / Polski Związek Gimnastyczny  / Na zdjęciu: Liliana Lewińska
Facebook / Polski Związek Gimnastyczny / Na zdjęciu: Liliana Lewińska
zdjęcie autora artykułu

Utalentowana juniorka Liliana Lewińska wywalczyła brązowy medal na Pucharze Świata seniorów w Grecji. To historyczny wynik polskiej gimnastyki artystycznej.

W tym artykule dowiesz się o:

Brązowy medal Pucharu Świata seniorek w układzie z obręczą dla Liliany Lewińskiej! Świetny sukces Polki podczas zawodów w Grecji - poinformował w niedzielę (24.03) Polski Związek Gimnastyczny na swoim facebookowym fanpage'u (patrz poniżej).

15-letnia Lewińska znakomicie zadebiutowała w Pucharze Świata seniorów. To pierwszy indywidualny medal PŚ w historii polskiej gimnastyki artystycznej.

Nasza mistrzyni świata juniorek (w lipcu ubiegłego roku z Mistrzostw Świata Juniorów 2023 w Kluż-Napoka w Rumunii wróciła z dwoma złotymi medalami) uplasowała się na 11. miejscu w wieloboju podczas PŚ w Grecji.

W niedzielnym finale układu z obręczą stanęła na najniższym stopniu podium. Polka w eliminacjach układu z piłką uplasowała się na 10. miejscu (do awansu do finału zabrakło tylko 0.300 pkt.). W eliminacjach układu z maczugami zajęła 13. lokatę, a we wstążce była 24.

Zawodniczka klubu UKS Kopernik Wrocław jest też dwukrotną mistrzynią Polski juniorek oraz dwukrotną srebrną i brązową medalistką mistrzostw Europy 2022.

Zobacz: Uciekła do Polski przed Łukaszenką. "Czekałam na to, aż zapukają do drzwi"

ZOBACZ WIDEO: Herosi WP. Jóźwik, Małysz, Świderski i Korzeniowski wybrali nominowanych

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (1)
avatar
Don Mieeetek
24.03.2024
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
brawo! I w takich zawodników trzeba inwestować, a nie tych co jadą na 3 olimpiady z rzędu i ich osiągnięciem życiowym jest miejsce około 20stego... Czytaj całość