Miała tylko 16 lat. Nie żyje Mia Sophie Lietke

Była niemiecką nadzieją na igrzyska olimpijskie w Los Angeles. Uznawano ją za duży talent. Nie żyje Mia Sophie Lietke. Gimnastyczka miała zaledwie 16 lat.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Mia Sophie Lietke Materiały prasowe / DTB / Na zdjęciu: Mia Sophie Lietke
Tragiczne informacje przekazało w poniedziałek wieczorem Niemieckie Stowarzyszenie Gimnastyczne (DTB). W wieku zaledwie 16 lat nagle zmarła Mia Sophie Lietke.

Dokładna przyczyna śmierci zawodniczki nie jest znana. Według informacji "Bild" istnieje podejrzenie nagłego zatrzymania akcji serca. Przeprowadzona zostanie sekcja zwłok młodej gimnastyczki.

- Nie da się znaleźć słów, aby to opisać - powiedziała trenerka Magdalena Brzeska w rozmowie z "Bildem". - Była jedną z moich pierwszych gimnastyczek, gdy przyjechałam do Ulm. Była bardzo utalentowana, pracowita, zawsze dawała z siebie 100 procent na treningach - dodała.

Jak wspominała Brzeska, Mia Sophie Lietke miała w sobie miłość do sportu. Jej celem był start na igrzyskach olimpijskich i robiła wszystko, aby to osiągnąć.

"W tych trudnych chwilach składamy najgłębsze wyrazy współczucia rodzinie Mii. Życzymy wam siły, abyście mogli poradzić sobie z tym wydarzeniem" - przekazało w komunikacie DTB.

Lietke trenowała w ośrodku kadry narodowej w Fellbach-Schmiden od stycznia 2023 roku. Jej klubem był Berliner TSC.

Czytaj także:
"Krzyczał i wyzywał". Białorusinka przeżyła koszmar w Polsce
Ogromne kłopoty Evertonu! Na jednej karze może się nie skończyć

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×