Rosjanie bombardują infrastrukturę sportową Ukrainy. Policzono straty

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Rosjanie niszczą obiekty sportowe Ukrainy
Getty Images / Rosjanie niszczą obiekty sportowe Ukrainy
zdjęcie autora artykułu

Ponad 300 mln dolarów (1,2 mld zł) - na tyle Ukraińcy wyceniają koszt odbudowy infrastruktury sportowej zniszczonej w wyniku rosyjskich ataków. A lista obiektów rośnie z tygodnia na tydzień.

W bieżącym tygodniu Rosjanie kilkukrotnie zaatakowali Odessę. Najeźdźca zbombardował w tym mieście wiele obiektów cywilnych. Więcej TUTAJ.

Podczas środowego nalotu zniszczono m.in. halę sportowa, z której na co dzień korzystają gimnastyczki i gimnastycy jednego z klubów - informuje portal sport.24tv.ua. Chodzi o centrum klubu Triumf. Młodzi sportowcy zostali pozbawieni dachu nad głową na kilka dni przed startem w mistrzostwach Ukrainy. W czerwcu z kolei mają zaplanowany udział w mistrzostwach Europy.

Jak podaje serwis, sport.24tv.ua, od początku (24.02.2022) rosyjskiej inwazji na Ukrainę, zniszczonych zostało przeszło 500 obiektów sportowych w kraju naszych wschodnich sąsiadów.

Ukraina szacuje, że koszt odbudowy zbombardowanej przez Rosjan infrastruktury sportowej to w tej chwili ponad 300 mln dolarów, czyli przy obecnym kursie przeszło 1,2 mld zł.

Przykłady rosyjskich zniszczeń stadionów i hal można zobaczyć TUTAJ, TUTAJ, TUTAJ, TUTAJTUTAJ i TUTAJ.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: z piłką robią cuda. To po prostu trzeba zobaczyć

Źródło artykułu: WP SportoweFakty