Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Trwa walka o uratowanie nogi gimnastyka z Torunia

Jeden z najbardziej utalentowanych gimnastyków w Polsce, 17-letni Sławomir Katkiewicz, kilka dni podczas treningu uległ fatalnemu wypadkowi. Grozi mu utrata nogi.
Maciej Rowiński
Maciej Rowiński
Gimnastyka sportowa PAP / Andrzej Grygiel / Gimnastyka sportowa

Katkiewicz w trakcie treningu na trampolinie zahaczył nogą o sprężynę i upadł bardzo niefortunnie. - Praktycznie wyrwał sobie nogę, bo tak to trzeba określić - powiedziała mama zawodnika w rozmowie z "Gazetą Pomorską".

Na pierwszy rzut oka wydawało się, że wypadek nie jest aż tak poważny. - Był to codzienny trening. Sławek zepsuł pewien element techniczny na trampolinie. Niezbyt dobrze zeskoczył i z nogą wleciał pod sprężyny. Wyszarpnął prawą nogę i mówił, że go boli. Przyjechało pogotowie, opatrzyli go. Nie zanosiło się na to, że będzie to aż na tyle poważne. Okazało się jednak później, że ma problem z tętnicą podkolanową. Z czwartku na piątek lekarze walczyli z całych sił. Noga niestety nie jest w pełni ukrwiona - stwierdził na łamach ddtorun.pl, Józef Ardanowski, trener toruńskich gimnastyków.

17-letni zawodnik Toruńskiego Klubu Gimnastycznego od razu został przewieziony do szpitala, gdzie ciągle trwa walka z czasem o uratowanie kończyny. Katkiewicz jest już po pierwszych zabiegach, ale czekają go kolejne. Obecnie obumarciu kończyny zapobiega przeszczepiona tętnica. Cały czas pilnie potrzebne są krew i osocze.

Środowisko polskich gimnastyków mobilizuje się i organizuje zbiórki krwi, ale pomóc może każdy. Krew, bez względu na grupę, można oddawać w całej Polsce, wystarczy przy zgłoszeniu poinformować, że jest oddawana dla Sławomira Katkiewicza.

Utalentowany gimnastyk, od 10 lat uprawia akrobatykę sportową. Na koncie ma medale mistrzostw Polski oraz udział w mistrzostwach świata i Europy. Występ na igrzyskach olimpijskich był tylko kwestią czasu. Teraz jednak cele sportowe schodzą na dalszy plan, trwa walka o uratowanie zdrowia i sprawności 17-latka.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Gazeta Pomorska, ddtorun.pl

Komentarze (1):

 • Asser Zgłoś komentarz
  O ile będzie dla Ciebie pocieszeniem (nie tylko Tobie tak się nieszczęśliwie los układa) to miałem podobny wypadek. Miałem jechać do Monachium 1972 (też miałem 17 lat) a 1 maja na
  Czytaj całość
  memoriale Kusucińskiego doznałem tak poważnej kontuzji że musiałem przerwać "karierę" (dobrze się zapowiadało).dzisiaj jeżdże na wózku i mam 1200zł renty ( pomimo że przepracowałem 34 lata pracy jako inż.elektronik z zarobkami zawsze powyżej średniej krajowej) Niestety NIGDY ani związek PZLA mi w niczym nie pomógł ani Komitet Olimpijski ,po prostu o " "wyciśniętej cytrynie nikt nie chce pamietać" > Życzę zdrowia ,hartu ducha i szczęścia bo Ci będzie potrzebne!!!!!
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×