Ależ wyróżnienie. Polak najlepszy w Europie

W specjalnej gablocie na trofea Adriana Meronka jest coraz mniej miejsca! Polski golfista nie ukrywał zaskoczenia, kiedy odbierał kolejne wyróżnienie. Tym razem nagrodę im. Seve'a Ballesterosa przyznawaną najlepszemu zawodnikowi roku.

Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Adrian Meronk odebrał wyjątkowe wyróżnienie - nagrodę im Seve'a Ballesterosa Materiały prasowe / European Tour / Adrian Meronk odebrał wyjątkowe wyróżnienie - nagrodę im. Seve'a Ballesterosa
To jest fantastyczny czas dla Adriana Meronka. Nasz najlepszy golfista w ostatnim sezonie wygrał aż trzy turnieje DP World Tour (w grudniu 2022 w Australii - ale te zawody były już zaliczane do sezonu 2023, w maju 2023 we Włoszech i w październiku 2023 w Hiszpanii). Za ten ostatni triumf zainkasował ponad 600 tys. euro (TUTAJ pisaliśmy o tym więcej >>).

W ostatnim plebiscycie Sportowiec Roku organizowanym przez "Przegląd Sportowy" zajął bardzo wysokie, dziesiąte miejsce. Przypomnijmy, że mistrz Hiszpanii, król strzelców La Ligi - Robert Lewandowski - zajął dopiero 17. pozycję. Tym bardziej podnosi to rangę sukcesu, jaki osiągnął Meronk.

Ale to nie koniec wyróżnień. Federacja DP World Tour (kiedyś European Golf Tour) ogłosiła właśnie, że "golfistą roku 2023" został właśnie Polak! Nasz sportowiec otrzymał 38 proc. głosów. Wyprzedził Rory'a McIlroy'a (drugie miejsce) oraz Nicolaia Hojgaarda i Viktora Hovlanda (trzecia lokata - ex aequo). Warto podkreślić, że głosującymi w tej zabawie są sami golfiści.

ZOBACZ WIDEO: Krychowiak w helikopterze. Tylko spójrz, gdzie spędza urlop

I to właśnie podkreślił laureat. "Wiele dla mnie znaczy, że inni zawodnicy docenili mój poprzedni rok. To coś fantastycznego" - powiedział.

Nagrodę im. Seve'a Bellersterosa wręczył syn legendarnego, hiszpańskiego golfisty - Javier. - Gdyby tata żył (zmarł w 2011 roku - przyp. red.) byłby dumny, że jego nagroda trafiła w takie ręce - przyznał. - Adrian to doskonały zawodnik, który jeszcze nie raz nas zaskoczy. Największe triumfy jeszcze przed nim.

Czytaj także: Pęka z dumy. Jej partner wygrał prawie 3 mln zł >>

Czy Adrian Meronk ma szansę wygrać w przyszłości plebiscyt na Sportowca Roku w Polsce?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×