Problemy Tigera Woodsa. Stanie przed sądem z powodu pracownika jego restauracji

Wrócił do gry na wysokim poziomie, ale problemy Tigera Woodsa nie mają końca. Tym razem golfista stanie przed sądem w rozprawie cywilnej. Rodzina zmarłego pracownika restauracji Woodsa domaga się od sportowca odszkodowania.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Tiger Woods East News / Warren Little/Getty AFP / Na zdjęciu: Tiger Woods
Chodzi o tragiczną śmierć mężczyzny, do której doszło w grudniu 2018 roku. Jeden z pracowników restauracji należącej do Tigera Woodsa i jego przyjaciółki napił się kilka drinków już po pracy i pod wpływem alkoholu wsiadł za kierownicę samochodu. Nikt z personelu restauracji go nie zatrzymał.

24-latek w drodze do domu miał wypadek samochodowy, w którym zginął. W krwi pobranej do badań wykryto 2,5 promila alkoholu. Zdaniem rodziców mężczyzny, współodpowiedzialny za tragedię ich syna jest Woods, który miał zdawać sobie sprawę z problemów alkoholowych pracownika. Mimo to został on obsłużony w restauracji i wsiadł za kierownicę samochodu.

Czytaj także: Woods wśród 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie magazynu "Time"

Dlatego rodzice 24-latka oskarżyli Woodsa o naruszenie obowiązku opieki wobec swojego pracownika - poinformowali dziennikarze portalu "sport.de". W procesie cywilnym domagają się od sportowca odszkodowania oraz zwrotów kosztu opieki medycznej i pogrzebu syna.

Tiger Woods jest jednym z najwybitniejszych golfistów w historii tego sportu. Jego kariera nie należała jednak do najłatwiejszych. Miał problemy zdrowotne (cztery operacje kręgosłupa) oraz osobiste (afery z kochankami, rozwód, odejście z małżeństwa). Zdołał jednak wrócić na szczyt.

Czytaj także: [urlz=/formula-1/816456/f1-tiger-woods-a-robert-kubica-dyskusja-o-najwiekszy-powrot-w-historii-sportu]Tiger Woods a Robert Kubica. Dyskusja o największy powrót w historii sportu

[/urlz]ZOBACZ WIDEO Osiem tysięcy biegaczy pobiegło w szczytnym celu w Wings for Life w Poznaniu. Ścigał ich Adam Małysz
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×