Tychy zwyciężają w klasyku, grad bramek w Sosnowcu - wyniki III kolejki Polskiej Ligi Hokeja

W najciekawszym meczach formalnie III kolejki Polskiej Ligi Hokeja wygrywały ekipy gości. Podhale Nowy Targ uległo ComArch Cracovii po dogrywce w stosunku 2:3. Dużą ilość bramek obejrzeli kibice w Sosnowcu, gdzie miejscowe Zagłębie podejmował JKH GKS Jastrzębie. Mecz zakończył się wynikiem 3:6.

Łukasz Chrzanowski

Pierwszy ligowy szlagier rozgrywany w tej kolejce dobrze zaczął się dla hokeistów Podhala. Dwie bramki Milana Baranyka dały im pewne prowadzenie. Niemal 30 minut gry potrzebowała Cracovia by strzelić bramkę kontaktową, ale gdy już to zrobiła to bramkę wyrównującą zdobyła już po 8 minutach. Zwycięskiego gola w dogrywce strzelił Michał Piotrowski.

W Sosnowcu zespoły Zagłębia i Jastrzębia poszły na wymianę ciosów doprowadzając do stanu 2:2. Potem goście zintensyfikowali ataki i doprowadzili do wyniku 2:5. Zagłębie zdołało strzelić jeszcze jedną bramkę, ale ekipa gości odpowiedziała golem Petra Lipiny.

Po rocznej przerwie kibice znów mogli cieszyć się klasykiem ligi GKS Tychy - Unia Oświęcim. Gospodarze szybko ustawili sobie mecz strzelając dwa gole w przeciągu dwóch minut. Krążek znalazł drogę do bramki oświęcimian po strzałach Sławomira Krzaka i Robina Bacula. Goście przebudzili się pod koniec drugiej tercji strzelając dwa gole w … jedną minutę. Niepewność kibiców skończyła się na dwie minuty przed końcem, kiedy to Adam Bagiński zamienił na bramkę podanie Adriana Parzyszka.

To co los dał w prezencie musiał kiedyś zabrać. Po szczęśliwej wygranej ze Stoczniowcem, porażkę w Katowicach z Naprzodem w Janowie ponieśli hokeiści z Torunia. Mimo początkowego prowadzenia Stalowe Pierniki dały sobie strzelić gola wyrównującego, a ostateczny cios zadał im niechciany kiedyś w Toruniu Marian Kacir.

Pierwszego ligowego zwycięstwa w tym sezonie doczekali się kibice Energy Stoczniowca Gdańsk. Najpierw objęli prowadzenie po bramce Romana Skutchana. Potem dali sobie strzelić dwa gole, ale do wyrównania doprowadził Marek Wróbel. Zwycięstwo ekipie znad morza dał gol Mateusz Strużyk.

GKS Tychy - Aksam Unia Oświęcim 3:2 (2:0,0:2,1:0)
1:0 Sławomir Krzak (Tomasz Wałkowicz, Michał Kotlarz) 6’
2:0 Robin Bacul (Ladislaw Paciga, Adrian Parzyszek) 8’
2:1 Wojciech Wojtarowicz (Peter Gallo, Waldemar Klisiak) 37’
2:2 Martin Bucek (Tomasz Pałączarz) 37’
3:2 Adam Bagiński (Adrian Parzyszek) 58’

Zagłębie Sosnowiec - JKH GKS Jastrzębie 3:6 (2:1,1:4,0:1)
1:0 Martin Opatowski 12’