Bramka w 36. sekundzie, ale decydowała dogrywka. Ważne zwycięstwo w rywalizacji o Puchar Stanleya

Hokeiści Colorado Avalanche są bardzo bliscy zdobycia Pucharu Stanleya. W czwartym meczu serii finałowej ligi NHL pierwszy gol padł już po 36 sekundach, ale rozstrzygająca okazała się dogrywka.

Rafał Smoliński
hokeiści Colorado Avalanche Getty Images / Douglas P. DeFelice / Na zdjęciu: hokeiści Colorado Avalanche
Po trzech meczach hokeiści Colorado Avalanche prowadzili 2-1, ale to zawodnicy Tampa Bay Lightning byli gospodarzami czwartego spotkania. "Błyskawice" chciały doprowadzić do wyrównania w serii finałowej. Zaczęły od mocnego uderzenia, jednak to goście cieszyli się zwycięstwa 3:2.

Gospodarze zdobyli pierwszego gola już w 36. sekundzie. Bramkę strzelił Anthony Cirelli. Pierwsza tercja została zdominowana przez zawodników z Florydy, którzy mieli ogromną przewagę w strzałach (17-4). Mimo tego nie zdołali oni podwyższyć prowadzenia.

Po przerwie inicjatywa na lodzie należała do "Lawin". W 26. minucie wyrównał Nathan MacKinnon, który przypadkowo skierował krążek do bramki łyżwą. Na tego gola gospodarze odpowiedzieli w 31. minucie za sprawą Victora Hedmana, który po indywidualnej akcji wjechał do tercji rywali i zdobył bramkę strzałem z bekhendu. Po drugiej odsłonie to "Błyskawice" ciągle były bliżej zwycięstwa.

Do remisu doprowadził na początku trzeciej partii Andrew Cogliano, który przypadkowo odbił krążek nogą po zagraniu Nico Sturma. Od tego momentu gra się wyrównała, ale żadna z drużyn nie była w stanie zdobyć zwycięskiej bramki. Wobec powyższego rozstrzygać musiała dogrywka. W niej więcej strzałów oddali goście. W 13. minucie czwartej części spotkania Nazem Kadri otrzymał znakomite podanie i uderzeniem pod poprzeczkę pokonał Andrieja Wasilewskiego. Zawodnicy "Lawin" długo fetowali cenną wygraną.

Colorado Avalanche prowadzi w serii finałowej 3-1 i potrzebuje już tylko jednego zwycięstwa, aby po raz trzeci sięgnąć po Puchar Stanleya. Piąty mecz odbędzie się w Denver. Zaplanowano go na sobotę na godz. 2:00 w nocy czasu polskiego.

Tampa Bay Lightning - Colorado Avalanche 2:3 po dogrywce (1:0, 1:1, 0:1, 0:1)
(Cirelli 1', Hedman 31' - MacKinnon 26', Cogliano 43', Kadri 73')

Stan rywalizacji (do 4 zwycięstw): 3-1 dla Colorado Avalanche