Mistrz Polski zakończył występ w Lidze Mistrzów. Zabójcza kontra rozstrzygnęła mecz

GKS Katowice rozegrał w środę ostatni mecz w ramach Hokejowej Ligi Mistrzów. W szóstej kolejce zmagań w grupie D mistrzowie Polski przegrali na wyjeździe 0:1 z Fehervar AV19.

Rafał Smoliński
hokeiści GKS-u Katowice WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: hokeiści GKS-u Katowice
W ubiegłym tygodniu KH GKS Katowice zmierzył się z Fehervar AV19 na własnym lodowisku i przegrał 2:4. W środę mistrzowie Polski rozegrali rewanż w Szekesfehervarze i węgierski zespół odniósł drugie zwycięstwo w Hokejowej Lidze Mistrzów, dzięki czemu ukończył zmagania w grupie D na trzeciej pozycji.

Spotkanie na Węgrzech było bardzo wyrównane (29-27 w celnych strzałach dla mistrza Polski). Obie drużyny miały sporo dogodnych okazji do zdobycia gola, ale prym wiedli bramkarze - Olivier Roy i Maciej Miarka.

Jedyna bramka padła w 38. minucie. Hokeiści GKS-u Katowice stracili krążek w tercji rywali. "Gumę" przejął Alexander Petan, który wyprowadził świetną kontrę. Przełożył sobie krążek na bekhend i ładnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Miarkę.

Katowiczanie robili wszystko, aby doprowadzić do wyrównania, jednak gospodarze nie dali się zaskoczyć. W ostatniej minucie goście zagrali bez bramkarza, ale rezultat spotkania nie uległ już zmianie. Węgierski zespół triumfował skromnie 1:0 i dzięki temu zajął w tabeli wyższe miejsce od polskiej drużyny.

Fehervar AV19 po raz drugi pokonał GKS Katowice i z sumą 6 punktów uplasował się na trzeciej pozycji. Katowiczanie, którzy byli w stanie niespodziewanie pokonać Lwy z Zurychu, zajęli z dorobkiem dwóch "oczek" czwarte miejsce.

Zmagania w grupie D wygrał broniący tytułu w Hokejowej Lidze Mistrzów zespół Rögle BK, który we wtorkowym w meczu na szczycie pokonał ZSC Lions 4:3. Szwedzi zgromadzili 17 punktów, a Szwajcarzy 11. Obie ekipy awansowały do fazy pucharowej.

Fehervar AV19 - GKS Katowice 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Bramka: 1:0 - Alexander Petan 39'