Zapadła decyzja. Ten zawodnik nie pomoże Polakom w walce o awans

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: polscy hokeiści
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: polscy hokeiści
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacja Polski w Wielkanocny Poniedziałek rozpoczęła zgrupowanie w Tychach. Biało-czerwoni przygotowują się do dwumeczu ze Słowenią, który zostanie rozegrany w Mariborze. Wiemy, kogo definitywnie zabraknie w kadrze na MŚ Dywizji IA.

W tym artykule dowiesz się o:

Biało-czerwoni wrócili do pracy po krótkiej świątecznej przerwie. W Tychach zameldowali się też zawodnicy, którzy uczestniczyli w finale play-off Polskiej Hokej Ligi. Przyjechali też dochodzący do siebie po kontuzji Patryk Wronka i Damian Kapica. Obaj przeszli serię specjalistycznych badań.

- O ile zdrowie Patryka jest w porządku, to niestety kontuzja kolana Damiana okazała się poważniejsza. Po konsultacjach ze sztabem medycznym oraz samym zawodnikiem podjęliśmy wspólną decyzję, że "Kapi" nie będzie brał udziału w przygotowaniach i tym samym nie pojedzie na Mistrzostwa Świata – powiedział nam Leszek Laszkiewicz, team leader polskiej kadry.

- Dziękujemy Damianowi za przyjazd oraz chęć reprezentowania barw Polski, a także życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia – dodał.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: bus utknął w błocie, a wtedy piłkarze... Zobacz to sam!

Kadra w podróż do Mariboru wyruszy już w środę. 13 i 14 kwietnia zmierzy się z "Rysiami" odpowiednio o 17:30 i 13:00.

Wiemy już, że w tych meczach nie wystąpią Grzegorz Pasiut i Maciej Kruczek. Róbert Kaláber doskonale zna ich możliwości i wie, czego może się po nich spodziewać.

Do kadry - przynajmniej na razie -nie zostanie powołany Damian Tyczyński, który wczoraj zakończył sezon ligowy w pierwszej lidze słowackiej. Jego HK VITAR Martin przegrał w półfinale play-off zHC 19 Humenné 2:4.

Radosław Kozłowski

Czytaj także: Pożar ugaszono tylko na chwilę? Kanadyjczycy odejdą? Polonia wróci do ekstraligi? "Intensywnie nad tym pracujemy"

Źródło artykułu: HOKEJ.NET