Chicago Blackhawks odnosi drugie zwycięstwo z rzędu w lidze NHL

New Jersey Devils przegrali u siebie w Prudential Center z ekipą New York Islanders. Tym samym drużyna gospodarzy poniosła już 19. porażkę w tym sezonie. W innym spotkaniu hokeiści Calgary Flames zwyciężając z Minnesotą Wild przerwali złą passę wyjazdowych porażek.

Patryk Kurkowski

Do bardzo ciekawego pojedynku tej nocy doszło w Newark na lodowisku Prudential Center, gdzie miejscowa ekipa New Jersey Devils przegrała z zespołem New York Islanders. Gospodarze tym samym ponieśli 19. porażkę w tym sezonie. Pomimo porażki hokeiści NJD przewodzą w Atlantic Division, jednak tyle samo punktów na koncie mają zawodnicy Pittsburg Penguins. Spotkanie to było początkowo niezwykle wyrównane. Wszystko to za sprawą golkiperów obu drużyn. W drużynie Diabłów bramki strzegł znakomity Martin Brodeur - jeden z najlepszych bramkarzy w całej lidze. Na tej samej pozycji w zespole Wyspiarzy stał będący ostatnio w wysokiej Rick DiPietro. W 16. minucie meczu prowadzenie dla przyjezdnych wywalczył Bill Guerin, który wykorzystał podanie Mike'a Comrie'go. W drugiej odsłonie na 2:0 dla gości podwyższył Mike Sillinger. Pierwszą i zarazem jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył w 48. minucie spotkania Travis Zajac. W ostatnich kilkudziesięciu sekundach hokeiści Devils grali bez bramkarza, mając jednego zawodnika więcej w polu. To ryzyko się nie opłaciło, gdyż zamiast doprowadzić do wyrównania to gracze New Jersey stracili kolejnego gola, który ostatecznie przekreślił szansę na choćby 1 punkt w tym meczu. "Katem" Diabłów okazał się Bill Guerin, który zanotował 2 trafienie w tym meczu i 16. w sezonie. Znakomity występ zaliczył Rick DiPietro, który obronił 37 strzałów.

Drugie zwycięstwo z rzędu odnieśli hokeiści Philadelphii Flyers, którzy pokonali u siebie na lodowisku Wachovia Center zawodników Floridy Panthers. O losie pojedynku zadecydowała pierwsza tercja - wygrana przez gospodarzy aż 4:1. Najskuteczniejszym graczem w ekipie został Daniel Briere - strzelec 2 goli.

Passę dwóch wyjazdowych porażek przerwali zawodnicy Calgary Flames. Podopieczni Mike Keenan'a pokonali lidera Northwest Division po rzutach karnych. Dzięki tej wygranej Płomienie tracą do prowadzących Wild już tylko 1 punkt.

Chicago Blackhawks, którzy wygraną z Nashville Predators przerwali passę 8. kolejnych przegranych pokonali u siebie St. Louis Blues. Wspaniały występ zaliczył Patrick Kane, który dopisał na swoje konto 2 bramki i 1 asystę. Dla hokeistów z Nutek była to już 22. porażka w tym sezonie.

New York Rangers - Buffalo Sabres
2:1

Tercje:
1:0, 1:1, 0:0

Bramki:

New York Rangers: Brandon Dubinsky (6:15), Petr Prucha (29:42);

Buffalo Sabres: Jason Pominville (22:43).

Phidalephia Flyers - Florida Panthers
5:3

Tercje:
4:1, 0:2, 1:0

Bramki:

Philadelphia: Kimmo Timonen (2:46), Simon Gagne (12:14), Daniel Briere (16:38, 59:22), Scott Hartnell (17:59);

Florida: Jay Bouwmeester (9:10), Rostislav Olesz (33:01), Stephen Weiss (38:28).

New Jersey Devils - New York Islanders
1:3

Tercje:
0:1, 0:1, 1:1

Bramki:

New Jersey Devils: Travis Zajac (47:11);

New York Islanders: Bill Guerin (15:09, 59:00), Mike Sillinger (24:17).

Minnesota Wild - Calgary Flames
k. 2:3

Tercje:
0:0, 1:1, 1:1, d. 0:0, k. 0:2

Bramki:

Minnesota: Brent Burns (38:06), Kurtis Foster (44:35);

Calgary: David Moss (32:37), Kristian Huselius (41:14).

Chicago Blackhawks - St. Louis Blues
6:1

Tercje:
0:0, 2:1, 4:0

Bramki:

Chicago Blackhawks: Jack Skille (29:19), Rene Bourque (35:19), Patrick Kane (41:02, 54:38), Dustin Byfuglien (52:37), Yanic Perreault (57:39);

St. Louis Blues: Lee Stempniak (38:41).