Niebywałe, co wydarzyło się w Rosji. Afera na ogromną skalę

Bardzo głośno zrobiło się o rosyjskim zespole Tołpar Ufa. Wszystko ze względu na aferę dopingową. Aż trudno uwierzyć w informacje przekazywane przez media.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Afera dopingowa w Rosji Getty Images / Telegram/Baza / Afera dopingowa w Rosji
Telegramowy kanał "Baza" donosi, że... u prawie wszystkich hokeistów drużyny Tołpar Ufa (młodzieżowy zespół występującej w KHL drużyny Saławat Jułajew Ufa) wykryto doping.

Badanie wykonano wiosną, a potem stało się jasne, że aż siedmiu zawodników uzyskało pozytywny wynik. W próbkach wykryto meldonium.

Następnie kierownictwo klubu wysłało cały zespół do prywatnej kliniki na dodatkowe badania. Efekt? U wszystkich hokeistów, z wyjątkiem kontuzjowanych, wykryto stosowanie nielegalnych substancji! Na dopingu znajdowali się nawet technik, masażysta i serwisant.

Hokeiści powiedzieli, że do zażywania niedozwolonych substancji zostali zmuszeni przez trenera przygotowania fizycznego Igora Zagretdinowa. Według przekazu klubowego, nie ma on wykształcenia medycznego.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co za gest Messiego! Ma klasę

Szkoleniowiec miał "napychać drużynę niezrozumiałymi rzeczami" i nie konsultował tego z lekarzem. Gdy zawodnicy stawiali opór, Zagretdinow groził im, że będą mieć problemy.

"Baza" uważa, że lekarz wiedział o tym, co się dzieje w klubie. Podobno nawet poinformował o wszystkim dyrektora Tołparu, prosząc o podjęcie działań.

Sprawą zajęła się już RUSADA (Rosyjska Agencja Antydopingowa). Zarządzony został audyt personelu i zawodników klubu hokejowego. W śledztwo zaangażowano również przedstawicieli Ministerstwa Spraw Zewnętrznych, Prokuraturę Generalną i Komitet Śledczy.

Czytaj także:
Najpiękniejsza hokeistka na świecie. Musiała zmienić branżę
"Kosmos". Podali ceny biletów i się zaczęło

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×