To oni powalczą o medale MŚ. Znamy rozkład półfinałów

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / LUKAS KABON  / Na zdjęciu: hokeiści reprezentacji Szwecji
PAP/EPA / LUKAS KABON / Na zdjęciu: hokeiści reprezentacji Szwecji
zdjęcie autora artykułu

Już tylko cztery mecze pozostały do rozegrania w ramach hokejowych mistrzostw świata elity. Decydujące spotkania odbędą się w sobotę i niedzielę w Pradze. Jak ułożyły się pary półfinałowe?

Czwartek był dniem ćwierćfinałów. W sesji popołudniowej Kanada pokonała Słowację 6:3, a Szwajcaria zwyciężyła Niemcy 3:1 (więcej tutaj). Wieczorem Szwecja wygrała po dogrywce z Finlandią 2:1, natomiast Czechy zdobyły jedyną bramkę w spotkaniu z USA (więcej tutaj).

Po zakończeniu ćwierćfinałów poznaliśmy pary półfinałowe światowego czempionatu. Zostały one ustalone na bazie wyników uzyskanych przez drużyny w rundzie zasadniczej. Pod uwagę wzięto rożne kryteria, takie jak miejsce w grupie, liczba zdobytych punktów, różnica bramek czy liczba strzelonych goli.

Biorąc pod uwagę powyższe czynniki, ustalono kolejność poszczególnych półfinalistów. Najwyżej notowana została Szwecja, która wygrała zmagania w grupie B z kompletem punktów. Druga pod tym względem była Kanada, która triumfowała w grupie A. Na kolejnych miejscach znalazły się Szwajcaria (druga ekipa grupy A) i Czechy (trzecia ekipa grupy A).

Na tej podstawie ogłoszono, że w półfinale mistrzostw świata zmierzą się Szwecja i Czechy oraz Kanada i Szwajcaria. Spotkania tych drużyn zostaną rozegrane w sobotę (25 maja) w praskiej hali O2 Arena. O godz. 14:20 zmierzą Szwecja i Czechy. Z kolei o godz. 18:20 spotkają się Kanada i Szwajcaria.

W praskiej O2 Arenie zostaną również rozegrane niedzielne (26 maja) mecze o medale. O brąz hokeiści zagrają o godz. 15:20, natomiast o złoto o godz. 20:20.

Pary półfinałowe hokejowych MŚ 2024 (sobota, 25 maja): 1) Szwecja - Czechy, godz. 14:20 (O2 Arena) 2) Kanada - Szwajcaria, godz. 18:20 (O2 Arena)

Czytaj także: Świątek poznała drabinkę Rolanda Garrosa. Rosjanki na drodze Polek Ciekawe losowanie Huberta Hurkacza. Będzie hit z udziałem Rafaela Nadala

ZOBACZ WIDEO: Śmierć zajrzała w oczy Świderskiemu. "Mogliby mnie nie odratować"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty