Gdańszczanie rządzą na północy - relacja z meczu TKH Nesta Toruń - Energa Stoczniowiec Gdańsk

Energa Stoczniowiec Gdańsk pokonała w Toruniu miejscową TKH Nestę w meczu Grupy B Polskiej Ligi Hokejowej. Dwie bramki dla biało-niebieskich zdobył gdański młodzieżowiec, Aron Chmielewski.

Michał Gałęzewski

Spotkanie w Toruniu, które mimo charakteru derbowego, nie ściągnęło na trybuny zbyt dużej liczby widzów, rozpoczęło się od ataków zawodników znad morza, jednak z początku starał się ich powstrzymać Michał Plaskiewicz. Atakowali między innymi Roman Skutchan, czy też Marek Wróbel. Swoich sił próbował też Arkadiusz Marmurowicz. Ta akcja przyniosła jednak większy pożytek... podopiecznym Andrzeja Słowakiewicza. Milan Furo przejął krążek, podał go do Wojciecha Jankowskiego i Energa Stoczniowiec objęła prowadzenie.

Chwilę później było już 2:0! Tym razem po zespołowej akcji, bramkę zdobył utalentowany Aron Chmielewski. Gdy po bramce Jarosława Rzeszutki w siódmej minucie było 3:0 dla Stoczni, wszyscy zadawali sobie pytanie jak wysoko biało-niebiescy wygrają z Toruńskim Klubem Hokejowym. Zabrakło jednak skuteczności i pierwsza tercja zakończyła się ostatecznie trzybramkowym zwycięstwem gdańszczan.

Początek drugiej tercji miał podobny przebieg do pierwszej, jednak i tym razem wśród gdańskich szeregów zawodziła skuteczność. Swoje szanse mieli też torunianie. W 26 minucie bliski pokonania Odrobnego był Zoltan Kubat, a dwie minuty później Jarosław Dołęga, lecz bramkarz nadmorskiej drużyny odbił krążek. To jednak nie zawodnicy z Torunia cieszyli się ze strzelenia kolejnej bramki, a Aron Chmielewski, którego strzał z bliska w 35 minucie pokonał Plaskiewicza. Dobrze w tej części gry spisywał się Przemysław Odrobny, który kilka razy wybronił sytuację sam na sam.

Torunianie się nie poddawali. W 25 sekundzie ostatniej części gry, pierwszą bramkę dla swojej drużyny zdobył Bartłomiej Bomba. Podziałało to na nich mobilizująco. Skorzystało na tym widowisko, bo mecz zaczął obfitować w coraz większą ilość akcji, które mogły zakończyć się zmianą wyniku. Udało się to w 51 minucie Markowi Wróblowi, który dostał znakomity krążek od Chmielewskiego i podwyższył na 5:1. Ostatnie słowo należało jednak do Przemysława Bomastka, który wykorzystując grę w przewadze ustalił bramką w 53 minucie wynik meczu. Ostatecznie Energa Stoczniowiec Gdańsk pokonała 5:2 TKH Nestę.

TKH Nesta Toruń - Energa Stoczniowiec Gdańsk 2:5 (0:3, 0:1, 2:1)
0:1 - Wojciech Jankowski (Milan Furo) 5'
0:2 - Aron Chmielewski (Marek Wróbel, Maciej Rompkowski) 6'
0:3 - Jarosław Rzeszutko (Jan Steber, Roman Skutchan) 7'
0:4 - Aron Chmielewski (Maiej.Rompkowski) 35'
1:4 - Bartłomiej Bomba (Przemysław Bomastek, Zoltan Kubat) 41'
1:5 - Marek Wróbel (Aron Chmielewski) 51'
2:5 - Przemysław Bomastek (Bartłomiej Bomba, Jarosław Dołęga) 53' 5/4

Energa Stoczniowiec: Mat. Rompkowski, Kostecki, Steber, Rzeszutko, Skutchan - B.Wróbel, Skrzypkowski, Furo, Ziółkowski, Jankowski - Wróblewski, Mat. Rompkowski, Mac.Rompkowski, M.Wróbel, Chmielewski - Benasiewicz.

TKH Nesta: Plaskiewicz - Chrzanowski, Kubat, Bomastek, Bomba, Dołęga - Koseda, Buril, Kuchnicki, Winiarski, Marmurowicz - Talaga, Lidtke, Wieczorek, Chyliński, Minge - Pietras, Gimiński, Porebski, Kalinowski.