NHL: Devils złapali zadyszkę, 11 porażka z rzędu Oilers

Na siedem ostatnich spotkań hokeiści New Jersey Devils wygrali zaledwie dwa. Minionej nocy ulegli ekipie Ottawy Senators, przegrywając starcie 0:3. Fatalną passę podtrzymuje natomiast zespół Edmonton Oilers, który nie zaznał smaku zwycięstwa od 30 grudnia.

Łukasz Żaguń

Okazuje się, że nawet słabsze zawody Aleksandra Owieczkina nie muszą skazywać na porażkę ekipy Washington Capitals. Minionej nocy hokeiści stołecznego klubu udowodnili, że w swoich szeregach mają wielu utalentowanych graczy. W starciu z zespołem New York Islanders świetnie spisał się rodak Owieczkina - Aleksander Semin, który strzelił rywalom dwie bramki. Co ciekawe Capitals potrzebowali zaledwie 65 sekund, by po raz pierwszy trafić do siatki rywala. Wówczas skuteczną akcją popisał się Brendan Morrison. Z biegiem czasu goście zasypywali przeciwnika gradem bramek, ostatecznie zwyciężając aż 7:2.

Dla Capitals było to siódme zwycięstwo z rzędu, tym razem bez pomocy swojego lidera. Warto zauważyć, że w tym pojedynku Owieczkin oddał 10 strzałów, z których 4 zostały zablokowane. - Zdobyliśmy siedem bramek, a Ovi nie zapisał nawet jednego punktu. To znaczy, że mamy dobrze zbilansowany skład - powiedział po spotkaniu Bruce Boudreau, szkoleniowiec Caps.

Wspaniałe widowisko zgotowali swoim kibicom hokeiści Detroit Red Wings i Phoenix Coyotes. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Bez wątpienia można powiedzieć, że ta noc należała do Shane'a Doana. Kapitan Coyotes najpierw popisał się trzema asystami, by w dodatkowym czasie gry ostatecznie pogrążyć golkipera rywali. - Prowadziliśmy już 4:2. To dla nas bardzo bolesna porażka. Chcieliśmy zdobyć dwa punkty, ostatecznie nie zyskaliśmy żadnego - mówił po meczu Mike Babcock, szkoleniowiec Red Wings.

Rzeczywiście, goście jeszcze na 90 sekund przed końcem trzeciej tercji przegrywali 2:4. - Popełniliśmy wcześniej kilka poważnych błędów. Ostatecznie jednak znaleźliśmy na nich sposób - cieszył się Dave Tippett, trener Coyotes.

Od października 2007 roku ekipa Ottawy Senators nie mogła pokonać zespołu New Jersey Devils. Fatalna passa wreszcie została przerwana. Zwycięstwo Senators nad najlepszą drużyną Atlantic Division nie może jednak dziwić. Ekipa z Ottawy w ostatnim czasie znajduje się na fali. Wygrała ona sześć kolejnych pojedynków. Odmiennie natomiast prezentuje się zespół z New Jersey. W siedmiu ostatnich meczach odniósł tylko dwa zwycięstwa.

Nadal znakomitą dyspozycję utrzymuje Brian Elliot. Golkiper Senators wybronił wszystkie 24 strzały. Był to dla niego dopiero pierwszy pojedynek z czystym kontem w tym sezonie, natomiast czwarty w karierze. Warto odnotować jeszcze jeden fakt. Elliot po raz pierwszy pokonał Martina Brodeura, gokipera Devils. - To nie był do końca mecz przeciwko niemu. Tak naprawdę nie daliśmy im szans i to było kluczem do zwycięstwa - skomentował Elliot.

Montreal Canadiens przez większość meczu prowadzili z ekipą Floridy Panthers 1:0. W trzeciej tercji jednak popis fantastycznej gry dał Shawn Matthias. 21-latek zdobył dwa decydujące trafienia. Bardzo dobrze w tym spotkaniu prezentowali się obaj golkiperzy. Mniej pracy miał co prawda bramkarz Panthers, który na 17 strzałów, tylko raz musiał wyciągać krążek z bramki. - To dla nas dwa ważne punkty. Bardzo się cieszę, że nasz plan się powiódł - przyznał Pete DeBoer, szkoleniowiec Panthers.

11 porażkę z rzędu odnotowali hokeiści Edmonton Oilers. Na 19 ostatnich spotkań drużyna ta wygrała zaledwie jeden pojedynek. Gospodarze w starciu z Chicago Blackhawks nie mieli właściwie żadnych atutów. Po drugiej tercji przegrywali 4:1 i już wtedy jasne stało się, że podtrzymają swoją niechlubną passę. Mimo zwycięstwa swojego teamu, kapitan Blackhawks - Jonathan Toews nie był do końca zadowolony z przebiegu spotkania. - Zwycięstwo to zwycięstwo, ale mam nadzieję, że będziemy grali z trochę większą energią - przyznał. W klasyfikacji generalnej NHL z 78 punktami prowadzi zespół San Jose Sharks. Dwa "oczka" mniej ma na swoim koncie ekipa z Chicago.

Wyniki wtorkowych spotkań NHL:

Atlanta Thrashers - Anaheim Ducks 2:1
Columbus Blue Jackets - Nashville Predators 3:2
Detroit Red Wings - Phoenix Coyotes 4:5 (po dogrywce)

3. Calgary 26 20 6 132 134 58
4. Minnesota 25 23 4 145 156 54