Porażka faworytów w pierwszym dniu hokejowych mistrzostw świata

Przegrana Australijczyków z Anglikami oraz gładkie zwycięstwo Hindusów z Pakistańczykami w "świętej wojnie" to najciekawsze wydarzenia pierwszego dnia hokejowego mundialu, który w sobotę rozpoczął się w Nowym Delhi. O miano najlepszej drużyny świata 12 zespołów walczyć będzie przez dwa tygodnie.

Maciej Dudzik

W meczu, który zainaugurował rozgrywki Hiszpania grała z RPA. Spotkanie było wyrównanym widowiskiem, w którym do przerwy panował rezultat remisowy. Hiszpanie swą wyższość nad zawodnikami z RPA wykazali dopiero w ostatnich 20 minutach i ostatecznie zwyciężyli 4:2.

Drugim sobotnim pojedynkiem było starcie głównych faworytów do miana najlepszej drużyny świata. Australijczycy mierzyli się ze świeżo upieczonymi mistrzami Europy - Anglikami. Ku zaskoczeniu wszystkich Wyspiarze już do przerwy prowadzili 2:1, aby później podwyższyć wynik na 3:1. Hokeiści z krainy kangurów zdołali zdobyć tylko jedną bramkę i ulegli najlepszej drużynie Europy 2:3, co jest pierwszą niespodzianką rozpoczętego w niedzielę turnieju.

Trzecim, a zarazem najbardziej wyczekiwanym meczem dnia była konfrontacja nazywana w hokeju "świętą wojną". Indie grały z Pakistanem. Tym razem mecz nie był wyrównany. Dominacja gospodarzy ustawała tylko momentami. Po pierwszych 35 minutach Hindusi prowadzili już 2:0. W drugiej części strzelili kolejne dwie bramki i nawet honorowe trafienie Pakistańczyków na 10 minut przed końcem meczu nie zmieniło jego obrazu.

Po pierwszej kolejce spotkań, w której grały tylko zespoły z grupy B, na czele tabeli są Hindusi, którzy lepszym bilansem bramkowym wyprzedzają Hiszpanów i Anglików.

W poniedziałek rozgrywki zaczyna grupa A. Najciekawiej zapowiada się mecz obrońców tytułu - Niemców - z Koreańczykami. W pozostałych dwóch pojedynkach Nowa Zelandia zagra z Kanadą, a Holandia z Argentyną.