Młodzi zawodnicy Stoczniowca Gdańsk Mistrzami Polski Juniorów

Hokeiści Stoczniowca Gdańsk zdobyli złoty medal w Mistrzostwach Polski Juniorów! Gdańszczanie, wśród których nie brakowało zawodników z pierwszej drużyny, w pięciu spotkaniach zdobyli 43 bramki. Drugie miejsce zajęły Sokoły Toruń.

W tym artykule dowiesz się o:

Mistrzowski turniej odbywał się od soboty do czwartku w Toruniu. Gdańszczanie, prowadzeni przez Janusza Bochińskiego i Andrzeja Słowakiewicza, w fazie grupowej pokonali KH Sanok aż 16:1 (8:0, 4:0, 4:1), KTH Krynica 8:2 oraz Unię Oświęcim 8:1. W składzie mistrzowskiej drużyny znaleźli się tacy zawodnicy, jak: Marek Wróbel, Maciej Rompkowski, Tomasz Ziółkowski, Aron Chmielewski, Mateusz Strużyk, Dawid Maciejewski, Filip Kwieciński, Dawid Maj, czy też bramkarz Tomasz Witkowski.

Finał, w którym zagrały dwie drużyny z północy Polski, był bardzo wyrównany. Każda tercja kończyła się wynikiem 1:1 i potrzebna była dogrywka. Ta nie rozstrzygnęła wyniku, a w rzutach karnych gdańszczanie wygrali po bramce Tomasza Ziółkowskiego.

Przebieg turnieju:

13 marca 2010r.

UKH Unia Oświęcim - KTH KM Krynica 4:2 (2:0, 0:2, 2:0)

Stoczniowiec Gdańsk - KH Sanok 16:1 (8:0, 4:0, 4:1)

Naprzód Janów - JKH GKS Jastrzębie 3:10 (0:2, 1:3, 2:5)

Sokoły Toruń - MOSM Tychy 7:1 (1:1, 2:0, 4:0)

14 marca 2010r.

Stoczniowiec Gdańsk - KTH KM 8:2 (2:1, 2:0, 4:1)

UKH Unia Oświęcim - KH Sanok 7:2 (1:1, 1:1, 5:0)

Naprzód Janów - MOSM Tychy 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)

Sokoły Toruń - JKH GKS Jastrzębie 8:3 (1:1, 3:1, 4:1)

15 marca 2010r.

Stoczniowiec Gdańsk - UKH Unia Oświęcim 8:1 (2:1, 6:0, 0:0)

KTH KM Krynica - KH Sanok 7:6d (1:4, 2:2, 3:0, 1:0)

MOSM Tychy - JKH GKS Jastrzębie 2:3 (0:0, 2:0, 0:3)

Naprzód Janów - Sokoły Toruń 2:7 (1:2, 0:2, 1:3)

17 marca 2010r. - półfinały

Stoczniowiec Gdańsk - JKH GKS Jastrzębie 7:3 (3:0, 2:0, 2:3)

Sokoły Toruń - UKH Unia Oświęcim 4:3k (0:0, 2:3, 1:0, 0:0, 1:0)

18 marca 2010r.

Mecz o brązowy medal: JKH GKS Jastrzębie - UKH Unia Oświęcim 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)

Mecz finałowy: Stoczniowiec Gdańsk - Sokoły Toruń 4:3k (1:1, 1:1, 1:1, 0:0, 1:0)