Grupa B MŚ I Dywizji: Gładkie zwycięstwo gospodarzy turnieju

Słowenia wygrała z Koreą Południową 8:3 w ostatnim środowym meczu Grupy B I Dywizji Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie. W piątek Słoweńcy zagrają o awans z Węgrami, natomiast Koreańczycy z Chorwacją o utrzymanie w grupie.

Michał Gałęzewski

Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla reprezentacji Słowenii. Już w piątej minucie, pierwszą bramkę zdobył Jan Mursak, a dwie minuty później na 2:0 po podaniu Mitji Sivicia podwyższył Ales Kranjc. Co ciekawe przez całą pierwszą część gry była tylko jedna kara. Za ostrość w grze, na ławkę kar usiadł w 11 minucie Yong Jun Lee. Grę w pojedynczej przewadze znakomicie wykorzystali Słoweńcy, którzy po zespołowej akcji pokonali po raz trzeci Sung Je Parka. Tym razem uczynił to Rok Ticar. Przewaga gospodarzy turnieju w pierwszej części gry była przytłaczająca, czego dowodzi ilość strzałów - 12:3 dla Słowenii.

Druga tercja była dużo bardziej wyrównana. Koreańczycy odzyskali wreszcie rytm gry i Woo Jae Kim w 22 sekundzie tej części gry zdobył Woo Jae Kim. Zawodnicy z Azji grali jednak ostro. Od 22 minuty przez 52 sekundy grali w podwójnym osłabieniu, jednak o dziwo Słowenia tego nie wykorzystała. Bramkę - ale już podczas gry w pełnych składach - zdobył Klemen Pretnar w 26 minucie i Mitja Sivic w 33. Co ciekawe, Sivic zdobył bramkę podczas, gdy na ławce kar siedział jeszcze jego kolega z drużyny, Ales Kranjc. Pięć minut przed końcem drugiej tercji, bramkę na 5:2 zdobył jeszcze Woo Sang Park. Gra była wyrównana, jednak Słoweńcy mięli przewagę trzech bramek z pierwszej tercji.

W ostatniej części gry, powróciła sytuacja z pierwszej tercji. Już w 33 sekundzie, David Rodman zdobył szóstą, a sześć minut później Jan Mursak siódmą bramkę dla Słowenii. Ostatecznie reprezentacja Słowenii wygrała 8:3 i pewne jest, że o zwycięstwo w grupie zagra w piątek w meczu z niepokonanymi - podobnie jak oni - Węgrami. Koreańczykom pozostanie walka o utrzymanie z Chorwacją.

Słowenia - Korea Południowa 8:3 (3:0, 2:2, 3:1)
1:0 - Jan Mursak (Marcel Rodman) 5'
2:0 - Ales Kranjc (Mitja Sivic) 7'
3:0 - Rok Ticar (Jan Urbas, Ziga Jeglic) 13' PP
3:1 - Woo Jae Kim (Woo Sang Park, Ki Sung Kim) 21'
4:1 - Klemen Pretnar 26'
5:1 - Mitja Sivic (Andrej Hebar, Andrej Tavzelj) 33' SH
5:2 - Woo Sang Park (Dong Hwan Song) 35'