MŚ w hokeju: Gospodarze w drugiej fazie rozgrywek

Gospodarze turnieju, Niemcy pokonali w ostatnim swoim spotkaniu w pierwszej fazie Mistrzostw Świata reprezentację Danii 3:1 i zapewnili sobie udział w drugiej rundzie rozgrywek.

W tym artykule dowiesz się o:

Duńczycy rozpoczęli fantastycznie już w czwartej minucie obejmując prowadzenie. Okres gry w podwójnej przewadze na bramkę zamienił Philip Larsen. Niedługo jednak musieli czekać sympatycy gospodarzy na odrobienie strat. W 9. minucie na ławce kar zasiadł Jesper Damgaard i Niemcy grali z przewagą jednego zawodnika a na wykorzystanie tego potrzebowali tylko 31 sekund. Wtedy to kapitan reprezentacji Niemiec Marcel Goc doprowadził do wyrównania wyniku.

Druga tercja to przewaga Duńczyków, którzy są uważani za największą rewelację niemieckich Mistrzostw. Między 34. a 36. minutą spotkania głosy duńskich hokeistów jednak zamilkły. Najpierw świetnym strzałem popisał się Felix Schutz, który wyprowadził Niemców na prowadzenie, a minutę później na indywidualną akcję zdecydował się Nicolai Goc, który przewagę powiększył do dwóch bramek.

Początek trzeciej tercji to przewaga gospodarzy i bezsensowne kary Duńczyków, które nie niosły za sobą konsekwencji, mimo że mogły! W 52 minucie kapitalną okazję miał Marcel Goc, który wychodząc z sytuacją sam na sam z Patrickiem Galbraithem trafił w poprzeczkę. Kilka sekund później Goc umieścił krążek w bramce, jednak sędzia bramki nie uznał argumentując to przebywaniem w polu bramkowym Galbraitha. W 59 minucie Galbraith opuścił swoją świątynie i Duńczycy próbowali swoich sił grając 6 na 4 ponieważ na ławce kar przebywał Korbinian Holzer, nie przyniosło to jednak oczekiwanego rezultatu. Niemcy zasłużenie zwyciężyli i obok Duńczyków mają zapewnioną grę w drugiej fazie Mistrzostw. O godzinie 20:15 w Lanxass Arenie rozpocznie się pojedynek pomiędzy Finlandią a Stanami Zjednoczonymi, gdzie przegrany będzie zmuszony walczyć o utrzymanie w elicie.

Dania - Niemcy 1:3 (1:1,0:2,0:0)

1:0 Philip Larsen (Peter Regin, Jesper Damgaard) 4` PP2

1:1 Marcel Goc (Alexander Sulzer) 9` PP

1:2 Felix Schutz (Justin Krueger) 34`

1:3 Nicolai Goc 36`

Dania: Galbraith, Andersen - Larsen, Lassen, Madsen, F.Nielsen, Eller - Bodker, D.Nielsen, Hardt, Christensen, Regin - Green, Staal, Christensen, Jakobsen, Duus - Damgaard, Degn, Sundberg, Dresler, Lykkeskov.

Niemcy: Endras (Kotschnew) - Holzer, Dietrich, Schutz, Marcel Goc, Gogula - Kruger, Szuler, Wolf, Mulle, Ullmann - Nicolai Goc, Braun, Hospelt, Rankel, Hager - Butenschon, Felski, Tripp, Barta.

Kary: Dania: 14 min, Niemcy: 14 min.