KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Kontynentalna Liga Hokejowa na Bliskim Wschodzie?

Do tej pory w Kontynentalnej Lidze Hokejowej występowały kluby z Rosji, Białorusi, Łotwy i Kazachstanu. Jeszcze niedawno wydawało się, że do KHL dołączy czeski zespół z siedzibą na Słowacji. Jednak tak się nie stało, co nie zraża Aleksandra Miedwiediewa do marzeń o ekspansji na Bliski Wschód.

Wojciech Święch
Wojciech Święch

Jeszcze niedawno wydawało się, że w Kontynentalnej Lidze Hokejowej w nowym sezonie zadebiutuje drużyna HC Lev, która zdecydowała się przenieść z Hradec Králové do Popradu. Klub z Czech zmienił swoją siedzibę, gdyż liczył na to, iż Słowacki Związek Hokeja na Lodzie nie będzie robił przeszkód formalnych w kwestii występów w zagranicznej lidze.

Jednak okazało się, że włodarze SZLH też zablokowali grę zespołowi w KHL. W Rosji podano informację, iż HC Lev w przyszłym sezonie nie dołączy do Kontynentalnej Ligi Hokejowej. Prezydent KHL, Aleksander Miedwiediew uważa, że wina za niepowodzenie projektu związanego z HC Lev spoczywa na działaczach Słowackiego Związku Hokeja na Lodzie.

- Szefowie SZLH żądali od nas przyjęcia drużyny Lwów do Rosyjskiej Federacji Hokejowej. Jednak muszę przypomnieć, iż żaden klub KHL nie jest członkiem FHR. W związku z tym wymagania słowackiej strony były absurdalne - stwierdził sternik Kontynentalnej Ligi Hokejowej.

- Wraz z innymi kolegami z władz KHL uważam, że podejście słowackiej federacji świadczy o braku umiejętności znajdowania przez nią kompromisu. Zniszczyła ona cały projekt, a teraz próbuje zwalać winę na innych. Odpowiedzialność za to, iż poziom hokeja na Słowacji będzie nadal spadać spoczywa na SZĽH - dodał Aleksander Miedwiediew, który snuje marzenia o ekspansji na Półwysep Apeniński, a nawet bardziej egzotyczne dla hokeja na lodzie zakątki świata.

- We Włoszech w Mediolanie sponsorzy są zainteresowani w stworzeniu klubu, który występowałby w KHL. W trakcie mojej wizyty w Berlinie planuję spotkać się z włoskimi inwestorami. We wspomnianym mieście jest hala, ale również kibice. Według statystyk na mecze hokejowe chodzi tam średnio 8 tysięcy osób - ujawnił Aleksander Miedwiediew.

- Analizujemy ponadto pomysł o przyjęciu do KHL kilku zespołów z Bliskiego Wschodu - z Kataru i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W Dubaju jest już nawet hala na 13 tysięcy kibiców - powiedział Rosjanin na łamach dziennika Sowieckij Sport.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Sowieckij Sport / inf. własna
Komentarze (2)
 • Marek Zgłoś komentarz
  Jaka jeszcze europajska liga klubowa? To jest otwarta liga rosyjska + dinamo riga, barys astana, dimano misk.
  • przemek Zgłoś komentarz
   Działacze z UE nie robią nic żeby hokej był popularny. Jakiś durny pomysł z europejską liga klubową. co to da? tyle że hokej będzie popularny w tych miastach gdzie drużyny klubowe
   Czytaj całość
   będą odnosić sukcesy. Moim zdaniem żeby kibiców zainteresować hokejem potrzebne jest więcej rozgrywek reprezentacji w różnych kategoriach
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×